Справа ректора-педофіла набирає обороти

Маріанна Парфенова  |  П'ятниця, 13 листопада 2009, 16:11
Хоча в «артековській справі» ще не поставлена крапка, в Україні розгорається новий педофільській скандал.
Василь Міхайлов

Минулого тижня в Києві затримали організовану злочинну групу, учасники якої займались розбещенням неповнолітніх. На її чолі стояв керівник одного з київських університетів.

12 листопада міністр внутрішніх справ Юрій Луценко озвучив ім'я затриманого – це Василь Михайлов, ректор Київської державної академії водного транспорту, повідомляє «Українська правда».

За словами міністра, банду вели вже давно і зібрали «достатню кількість доказів», зокрема і через прослуховування телефонних розмов. З них випливає, що злочинці посягали навіть на 5-ти літніх дітей.

Діяв Михайлов не один, а з групою поплічників.

Окрім ректора, затримані його помічниця та за сумісництвом коханка, така собі громадянка В., 1984 року народження, яка підбирала 12-16 річних дівчат для «розваг» свого шефа.

Третій затриманий  – водій ректора Віктор, який брав активну участь у розбещенні неповнолітніх та виготовленні порнографічної продукції.

Четвертим у справі проходить громадянин Гвінеї-Бісао Тіто Гомеш, який начебто за грошову винагороду вступав у групові статеві зносини з неповнолітніми, а також Михайловим і його помічницею В.

Крім нього, в справі може опинитися ще одним нелегал з прізвищем Санкара.

Як повідомляють в київській міліції, саме на гвінейця спочатку і вийшли правоохоронці.

Його спіймали на живця. Зв'язалися з ним за телефоном і запропонували знятися у відвертому фільмі. Для цієї справи влаштували цілий маскарад  – спеціально домовилися з адміністрацією кіностудії імені Довженка, правоохоронців вирядили в костюми НКВС.

Лише у відділку міліції гвінеєць втямив, у яке кіно потрапив, повідомляють правоохоронці. Саме завдяки ньому вдалося вийти на решту групи. Їх затримали через кілька днів.

Михайлова та його помічницю взяли в ніч з 4 на 5 листопада в аеропорту «Бориспіль».

У ході слідства стало відомо, що зловмисники вже не перший місяць займаються зйомками дитячої порнографії на професійному рівні. За свідченнями одного з учасників злочинної групи, серед спільників існував чіткий розподіл ролей.

Так, наприклад, жінка, особиста помічниця організатора, здебільшого займалася пошуками неповнолітніх дівчат та своєрідними кастингами. Аби жертва погодилася на зйомки, в арсеналі зловмисниці були різні методи: від грошової винагороди до банального психологічного тиску, погроз та шантажу.

Як правило, зйомки організовувалися в орендованих помешканнях. Саме туди привозили дітей, які ставали жертвами порнографів. Далі все відбувалося за добре відпрацьованим сценарієм. Дівчат по черзі ґвалтували, знімаючи цей жах на відео, йдеться в прес-релізі київської міліції.

Після того як правоохоронці навідалися на квартири до учасників злочинних оргій, звідти вилучили фотоархів з їхніми сексуальними розвагами  – фото ректора та африканців під час групового сексу з неповнолітніми, його помічниці в запалі зоофілії.

Крім цього, міліція вилучила 5 гумових фалоімітаторів, ноутбук, кольоровий принтер, три відеокамери «Sony», «Panasonic», 10 відеокасет та 14 дисків порнографічного характеру.

Міліція знайшла також вогнепальну зброю, зокрема карабін «Бінеллі» калібру 7,62 мм, 186 набоїв до нього, 11 інвестиційних угод на об'єкти нерухомості, безномерні печатки та 180 тисяч доларів. Останнє свідчить, що предметом зацікавленості правоохоронців, можливо, стануть й економічні діяння ректора.

Наразі правоохоронцями задокументовано два факти розбещення та зґвалтування неповнолітніх та виготовлення порнопродукції. Але слідчі копають і далі.

Щоб якось поліпшити своє становище, ректор, кажуть, вже написав явку з повинною. Шевченківський райсуд вибрав йому запобіжним заходом утримання під вартою протягом двох місяців.

«У нас є повний набір доказів злочинної діяльності громадянина Михайлова»,  – запевнив журналістів Юрій Луценко.

Як вдалося з'ясувати «Українській правді», групу Михайлова вели щонайменше з осені минулого року. Прослуховування велося з квітня 2009 року. Але справу порушили лише 27 жовтня.

Чому? Можливо, правоохоронці хотіли перебити ефект від педофільського скандалу в «Артеку» і показати, що міліція бореться з цією заразою?

Підставою для порушення справи стали заяви батьків зґвалтованих дівчат, подані 19 жовтня.

Після цього в київському бюро судмедекспертиз було проведено дослідження потерпілих, яким підтверджено факти насилля.

Як установили слідчі, неповнолітні громадянки Т. і М. були зґвалтовані керівником групи, а потім примушувалися тривалий час брати участь у групових статевих зносинах з різними особами, зокрема, й африканцями.

Ці факти й були покладені в основу кримінальної справи, порушеної за статтею «Зґвалтування». Підслідним світить позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років.

Тепер дещо про головного фігуранта справи та її політичну складову.

Василь Михайлов, як виявилось, людина в суспільстві не остання і обвішана багатьма регаліями. Це підтверджує тезу, що деякі сфери в Україні прогнили настільки, що лікуванню не підлягають.

Михайлов  – доктор технічних наук, професор, почесний працівник морського і річкового транспорту України, ректор Київської державної академії водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича тощо.

Маючи наукові регалії, Михайлов колекціонував світські та церковні нагороди. Так, у 1999 він став «людиною року» у «найнепродажнішому» рейтингу «Золота фортуна». Крім, того мав низку відзнак  – орден Святого Дмитра Солунського, орден Святого рівноапостольного князя Володимира, орден преподобного Нестора Літописця.

А ще людина, обвинувачена в зґвалтуванні підлітків, сам  – батько неповнолітньої дитини.
 


Нагадаємо, 13 жовтня прес-служба Партії регіонів розповсюдила заяву депутата Ради Вадима Колесніченко про те, що до нього звернулася мати двох дітей, яких згвалтували високопоставлені чиновники в «Артеку».

14 жовтня народний депутат від БЮТ Омельченко заявив, що до розбещення дітей причетні депутати БЮТ. За його відомостями, була проведена судово-медична експертиза, яка показала, що дітей насилували протягом трьох років і все це знімалася на відео.

Нагадаємо також, законопроект, що посилює відповідальність за розповсюдження дитячої порнографії, зокрема, в Інтернеті, був зареєстрований у Верховній Раді 27 травня 2009 року.

11 червня Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення зміни в статтю 301 Кримінального кодексу України». Цим Законом встановлена кримінальна відповідальність за зберігання порнографії, зокрема, з метою її збуту або розповсюдження.

У жовтні 2009-го Верховна Рада України прийняла законопроект про протидію розповсюдженню дитячої порнографії.

Ще нагадаємо, каталог французької художниці Клодін Дорі «Артек – літо в Криму», покликаний популяризувати дитячий табір, не витримує ніякої критики. Фактично кожне фото – це фото для «Плейбоя».

comments powered by HyperComments