Вугільний вандалізм: незаконна розробка на Донбасі надр руйнує природні заповідники

Середа, 27 липня 2011, 15:56
Незаконна розробка надр у Донбасі набула промислові масштаби. В даний час вона ведеться на території Зуєвського ландшафтного парку (м. Харцизьк, Донецької області).
розробка надр

Про це повідомив творець заповідника – голова громадської екологічної організації «Екодія» Володимир Вигонний.

Ще кілька років тому нелегальна розробка вугільних пластів відбувалася майже непомітно в так званих «копанках» – вугільних норах, де працюють киркою і відбійним молотком. У нинішньому році незаконний видобуток вийшов з підпілля і ведеться кар'єрним способом – за допомогою потужної техніки, яка завдає природі непоправної шкоди. У Зуевському ландшафтному парку Вигонний виявив два розроблюваних кар'єра довжиною близько ста метрів і глибиною близько 50 м. і ще два кар'єри, які злочинці виробили і кинули.

У Зуївці вже знищені гектари земель природно-заповідного фонду та забруднюється Вільхівське водосховище, що постачає питною водою міста Харцизьк, Макіївка, та інші.

«Роботи ведуться ночами, а вдень техніку ховають у кущах, міліція показала своє безсилля, – говорить Володимир Вигонний. – Там, де росли червонокнижні рослини, де були пташині базари, де відпочивальникам не дозволяється навіть купатися і шуміти, працюють надсучасні дорогі бульдозери й екскаватори. Заради того, щоб вирвати з землі вугільний пласт шириною якихось 50 см., варвари знімають 30 метрів грунту. Всі інстанції в курсі, що відбувається, і нічого не можуть, або не хочуть, змінити».

Вугільний вандалізм відбувається не тільки на землях Харцизька, а й у Макіївці. У селищі Маяк нелегали вже 4 місяці працюють у двох гігантських кар'єрах. Селище перетворилося на промзону. Розробка ведеться в 20-50 метрах від житлових будинків щодня з 18.00 до 6 ранку. Задіяні більше 40 одиниць важкої техніки. На багатьох машинах є номери і логотип компанії «Доро Транс». До речі, на сайті цієї фірми йдеться, що крім діяльності з надання послуг спецтехніки компанія працює і в такому напрямі як поставки вугілля.

Правоохоронні органи неодноразово виїжджали на виклики жителів селища Маяк, місцеві телевізійники фіксували роботу нелегалів на відео. Але досі міліція Макіївки не встановила винних і не припинила правопорушення. Мерія Макіївки ігнорує скарги. Місцеві жителі зробили висновок, що влада та контролюючі органи діють заодно із злочинцями.

comments powered by HyperComments