У Харківській області щеплення від гепатиту вбило новонароджену дівчинку

П'ятниця, 9 грудня 2011, 16:02
У Харківській області в пологовому відділенні Лозівської центральної районної лікарні померла новонароджена дівчинка.
дитина

1 грудня до Лозівського міськвідділу ГУМВС України в Харківській області зателефонував лікар пологового відділення Центральної районної лікарні, який повідомів, що близько об 11.30 у відділенні померла новонароджена дитина. На місце пригоди негайно виїхала слідчо-оперативна група міськвідділу. Зібрані по факту смерті дівчинки матеріали були передані до слідчого управління ГУМВС України в Харківській області.

– Під час проведення слідчих дій було встановлено, що 26 листопада поточного року до пологового відділення Лозівської Центральної районної лікарні на збереження вагітності поступила жінка 1988 року народження, яка 30 листопада народила дочку. Дівчинка, зі слів медиків, була абсолютно здоровою. Наступного дня до матері звернулись медичні працівники із пропозицією зробити вакцинацію від гепатиту. Мама погодилася і передала їм дитину. Через деякий час їй принесли дівчинку, яка плакала, потім перестала приймати їжу. Жінка занепокоїлася і звернулася до цих же працівників. Вони погодилися з тим, що дитині стало погано та забрали її. Через деякий час повідомили, що дівчинка померла. Мати побачила на місці вакцинації пляму, схожу на гематому, – розповідає начальник слідчого управління ГУМВС України в Харківській області Зіновій Галаван. – У зв'язку з цим слідчим управлінням порушено кримінальну справу за ознаками частини 2 статті 140 Кримінального кодексу Україні за фактом неналежного виконання професійних обов’язків медичними працівниками пологового відділення Лозівської Центральної районної лікарні, ведеться слідство. Призначена експертиза, допитуються свідки. У рамках даної справи ніхто не затриманий. Вона порушена за фактом, тому що на сьогоднішній день у нас ще немає висновків судово-медичної експертизи щодо причин смерті дитини.

На результати експертизи очікують і медичні працівники, які вважають, що смерть дівчинки зі щепленням не пов’язана.

– Претензій до пологів і дитини абсолютно ніяких немає і не було, – коментує ситуацію Олена Скубак, головний акушер-гінеколог району, завідуюча пологовим відділенням Лозівської центральної районної лікарні. – Дитина народилася здоровою, відразу ж була викладена на груді матері і прикладена до грудей в пологовому залі, а за дві години переведена разом з мамою в палату. Бабуся новонародженої дівчинки і тато відвідували маму і спостерігали за дитиною. Вранці наступного дня дівчинка оглядалася на обході дитячим лікарем, дитячими сестрами. Протипоказань до щеплення не було. Мама була поінформована про необхідність щеплення та дала письмову згоду. Зв'язати смерть дитини зі щепленням я не можу, тому що 12 немовлят прищеплювалося цією серією (з цього флакончика) вакцини. І до висновку судово-медичної експертизи ми не можемо сказати що сталося. На жаль, є такий рідкісний діагноз – синдром раптової смерті. Дитина постійно перебувала з мамою, мама її годувала і під час годування це все трапилося. Буквально за 10 хвилин до годування дитина оглядалася дитячим лікарем і медичними сестрами. Після щеплення пройшло більше двох годин. Нам також шкода і маму, і дитинку новонароджену. І ми дуже переживаємо. Коли це сталося, всі були на робочих місцях, провели необхідні заходи. Але дитина була вже мертва. Ми відразу ж доповіли в адміністрацію і зателефонували на 102 до міліції. Ми нічого не приховували, бо будь-яких протиправних дій з боку медпрацівників та персоналу не було.

comments powered by HyperComments