Цькування в соцмережах привело школярку до самогубства (ВІДЕО)
Батьки, які не користуються інтернетом, про те, що над дитиною знущалися, довідалися лише по тому, як вона наклала на себе руки.
Мати 14-річної Аліни припускає, що образлива сторінка в соціальній мережі від імені її доньки з'явилася на початку березня.
«Її фотографували так, що зрозуміло, що вона то не бачила. Просто в дворі школи, що вона йде. Або сидить за партою і слухає в навушниках. Потом підписували різні вульгарності», – розповіла мати Алла Фіцай.
Про те, що її дитину цькували в мережі, Аллі розповіли родичі. Також вони бачили, що деякі сороміцькі фото зникли в день смерті, а саму сторінку прибрали вже після похорону.
Алінині однокласники про розпусний профіль чули, але, запевняють, що ніхто не бачив.
Закарпатська міліція схопилася перевіряти соцмережу, коли перевіряти вже було нічого. Зв'язатися з адміністрацією самих соцмереж і вмовити їх видалити щось образливе з чужої сторінки нереально. Спонукати їх та інтернет-провайдера розкрити інформацію про інтернет-хулігана може лише міліція. Але й у правоохоронців є чіткий перелік питань, у які вони можуть втручатися.
«Поки що це в нас може стосуватися релігійних образ, за національністю якісь образи людини. Погроза життю – загроза вбивства. Ось ці категорії. В іншому випадку ніякої кримінальної відповідальності не передбачено», – повідомив речник МВС України Володимир Поліщук.
Тож навіть у випадку, як із 14-річною Аліною Фіцай, яку в соцмережі зацькували до краю, можа було звертатися до суду – за образу честі та гідності. Але допоки її сторінка існувала.