Прокуратура надала нові подробиці у справі про вбивство професора ХФТІ та його сина

Середа, 15 лютого 2017, 18:13
Озброєній банді інкримінують відразу кілька особливо тяжких злочинів
Прокуратура надала нові подробиці у справі про вбивство професора ХФТІ та його сина

Як розповів начальник відділу прокуратури області Нвер Антонян, досудовим розслідуванням встановлено, що організував озброєну банду 24-річний харків'янин. До її складу увійшли його співмешканка та товариш.  Для скоєння нападів організатор  придбав та переробив вогнепальну і холодну зброю. Крім того, у злочинній діяльності також використовували маски-балаклави і перчатки.

Першими жертвами банди, за "наводкою" співмешканки, стали її знайомі - 58-річний співробітник Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут" та його 35-річний син. Розбійний напад закінчився подвійним вбивством.Це сталося на початку жовтня 2016 року. Жінка прийшла в гості до професора нібито для спільного святкування її дня народження. Вона зайшла у квартиру, чоловіки залишилися чекати на сходах. За  домовленістю через деякий час зловмисниця вийшла нібито покурити на сходи та спеціально не зачинила за собою двері. Молодики у масках і з пістолетом ввірвалися до квартири і напали на науковця. Зловмисники били хазяїна та вимагали сказати, де він зберігає гроші. На шум із сусідньої кімнати вийшов син професора. Зав'язалася бійка, під час якої господарі квартири стягли з організатора злочину маску та побачили його обличчя.

Зловмисники спершу задушили батька, потім - сина. Обшукавши квартиру, знайшли готівку на загальну суму, еквівалентну 10 тис. доларів США, ноутбук та телефон. Не погребували навіть парфумами господаря.

Як з'ясувалося у ході досудового слідства, за кілька тижнів до цього зловмисники вже намагалися потрапити до квартири професора, скориставшись ключами, які жінка напередодні викрала з оселі потерпілих. Однак вони не підійшли і тоді зловмисники розробили новий злочинний план, який і реалізували.

Також в ході розслідування стало відомо, що після скоєння вбивств, банда, знову ж за "наводкою" жінки, планувала скоїти ще один розбій. Жертвою мав стати мешканець  Куп'янського району, який обмінював валюту на одному з ринків та позичав їй гроші під відсотки. На момент затримання зловмисників напад вже був спланований. Реалізувати його збиралися на початок 2017 року.

Крім того, встановлено, що у вересні 2016 року організатор злочинної групи скоїв грабіж у Харкові на вул. Шариковій. Жертвами стали двоє студентів. У викрадений паспорт одного з них чоловік вклеїв власне фото, щоб використовувати його для конспірації

До того ж, під час обшуків за місцем мешкання організатора банди правоохоронці знайшли знаряддя та матеріали для виготовлення фальшивих грошей. Наразі відомо, що чоловік підробляв купюри номіналом 100 грн. і збував їх.

Наразі на вимогу прокуратури троє підозрюваних перебувають під ватрою.

comments powered by HyperComments