Мати допомогла: екс-главу «Харківобленерго» амністували

Четвер, 9 серпня 2018, 19:38
Екс-главу «Харківобленерго» Володимира Яворського, який допоміг розкрасти 152 млн грн, амністували завдяки літній матері.
Мати допомогла: екс-главу «Харківобленерго» амністували

Суд стягнув 1 млн гривень, оштрафував на 120 тисяч гривень і амністував колишнього виконувача обов'язків голови правління «Харківобленерго» Володимира Яворського, причетного до розтрати 152 млн гривень державних коштів.

Про це йдеться у вироку суду.

Відзначається, що Яворський був призначений в.о.голови в квітні 2015 року.

«У період з квітня по червень 2015 в невстановленому місці невстановлені особи, в тому числі посадові особи компанії, які були знайомі з порядком і підставами перерахунку грошових коштів компанії, розподілу обов'язків керівного складу, діючи умисно з корисливих мотивів, домовилися про вчинення за попередньою змовою групою осіб розтрати грошових коштів компанії», – сказано у вироку.

Згідно з розробленим злочинцями планом, керівництво «Харківобленерго» мало забезпечити задоволення звернень фіктивних підприємств про надання грошових коштів у вигляді поворотної фінансової допомоги, які в подальшому вказані особи планували перетворити на свою користь. Яворський забезпечував підписання відповідних документів про виділення фінансової допомоги фіктивним фірмам.

Зокрема, ТОВ «Компанія Трейд-Актив» отримала 9,98 млн гривень, ТОВ «Фінансова компанія «Трансфербутік» – 44,7 млн ​​гривень, отриманих від «Запоріжжяобленерго» за дорученням, і 46 млн гривень, отриманих від «Черкасиобленерго» за довіреностю.

Також на рахунок ТОВ «Західні енергетичні транзити» було незаконно перераховано ще близько 51 млн гривень.

«Таким чином, підсудний своєю бездіяльністю вчинив службову недбалість, тобто неналежне виконання службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки, тобто кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 367 КК України», – йдеться у вироку суду.

Яворський визнав свою провину і 4 липня поточного року пішов на угоду зі слідством.

Суд затвердив угоду, визнав підсудного винним і засудив його до штрафу в сумі 119 тисяч гривень. Але амністував його через наявність на утриманні 70-річної матері.

Внесена за Яворського застава у розмірі 1 млн гривень повернута «Харківобленерго».

У цивільному позові на 41,7 млн ​​гривень суд відмовив.

comments powered by HyperComments