Прокуратура припинила діяльність «реабілітаційного центру» (фото)

Середа, 30 січня 2019, 16:43
Харківська місцева прокуратура № 3 затвердила підозру 35-річному чоловіку в незаконному позбавленні волі та катуванні більш ніж двох осіб (ч. 2 ст. 146, ч. 2 ст. 127 КК України).
Прокуратура припинила діяльність «реабілітаційного центру» (фото)

Як розповів керівник місцевої прокуратури Руслан Скуратович, 29 січня цього року прокуратура спільно з Немишлянським відділом поліції викрила діючий підпільний реабілітаційний центр. Заклад функціонував під виглядом благодійної діяльності.

За даними слідства, підозрюваний разом зі спільниками доправляв людей до центру проти їх волі. «Пацієнтів» утримували силою й погрозами. У потерпілих відбирали особисті речі, гроші й мобільні телефони, фактично позбавивши можливості викликати допомогу.

Людей зачиняли у винайманому приватному будинку. Вони не могли самостійно залишити будівлю та мали виконувати встановлені організаторами центру правила. У разі непокори чи спроби втечі до потерпілих застосовували тортури: били, не випускали на прогулянки, насильно тримали в холодній воді чи холодному приміщенні тощо.

Загалом правоохоронці звільнили з «полону» 25 осіб, серед яких троє – неповнолітніх (дівчата 15 та 17 років та 17-річний хлопець).

Наразі підозрюваний затриманий в порядку статті 208 КПК України, вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу. Відповідно до санкцій статей чоловікові загрожує до 10 років позбавлення волі.

Слідством також встановлюються інші особи, ймовірно причетні до скоєння злочину.

comments powered by HyperComments