Власники ТМ "ГАЛС" та ПП "ВМЕЗ" пішли в атаку на валківських рейдерів

Середа, 18 вересня 2019, 12:13
Власники Валківського масло-екстракційного заводу намагаються у Нововодолазькрому районному суді повернути собі контроль над підприємством.
Власники ТМ "ГАЛС" та ПП "ВМЕЗ" пішли в атаку на валківських рейдерів

На засіданні 12 вересня суд почав розгляд по суті позову власника ВМЕЗ до орендодавця - фірми «Омега плюс», а також Товарної біржі «Ресурс Інформ» та приватного нотаріуса В.О. Дем`янченко.

Засновники заводу наполягають на визнанні недійсним та скасуванні результатів аукціону з продажу майна ТзОВ «Валківський завод продтоварів «ГАЛС» (материнська компанія, структурним підрозділом якої з 2004 року є «ВМЕЗ»), проведеного біржею «Ресурс-Інформ» 23 червня 2014 року, а також визнанні недійсним свідоцтва про придбання нерухомого майна з прилюдних торгів, видане приватним нотаріусом Валківського районного нотаріального округу Харківської області В.О. Дем`янченко 27 серпня 2014 року. Нагадаємо, за підсумками вищезгаданного аукціону ТОВ фірма «Омега плюс» придбала у Валках промисловий об'єкт за адресою пр-т Г. Сковороди 12, який коштує не один мільйон гривень, всього за 39 000 грн.


Про попередні засідання суду відповідачів, згідно з ухвалою про закриття підготовчого провадження, було сповіщено завчасно, відповідно до вимог статті 128 Цивільного процесуального кодексу України. Втім жоден з відповідачів на підготовчі засідання суду не з`явився. Представники ані Товарної біржі «Ресурс Інформ», ані приватного нотаріуса В.О. Дем`янченко про причини своєї неявки суд не повідомили.

Також суддя Т.М. Трояновська ухвалою суду від 17 липня 2019 року задовільнила клопотання позивача про залучення до участі у розгляді цивільної справи в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на боці позивача ТОВ «Інвестиційна компанія «ІФГ Капітал» та витребувані з Господарського суду Харківської області докази по справі.

Крім того, як свідчить ЄРДР, аналогичну кримінальну справу щодо незаконних біржових торгів на користь «Омега плюс» розслідує Валківський райвідділ ГУНП - так само, як і справу щодо   самоправності його керівника, який звинувачується у захопленні заводу.

Нагадаємо, 15 листопада 2017 року вхід на територію ПП «Валківський масло-екстракційний завод» був заблокований невідомими особами. Перед тим, за словами директора «Валківський масло-екстракційний завод» Олександра Грінченкаавтомобілем без номерних знаків були знесені ворота підприємства «ВМЕЗ». Після чого четверо невідомих людей, які представились працівниками орендодавця — фірми «Омега плюс», зайшли слідом за автомобілем, що протаранив ворота, на територію підприємства. Фактично чужинці заволоділи майном, сировиною, готовою продукцією та документацією, що належить на правах власності ПП «ВМЕЗ».

За фактом цих подій було відкрито кримінальне провадження № 1201722024000 0480 за ознаками ст. 356 КК України, а також кримінальну справу №12018220240000108 за ознаками ст.191 ч.2 — протівоправное заволодіння майном ПП "Валківський маслоекстракційний завод". Розслідування цих справ, втім, за словами власника ТМ "ГАЛС" та ПП "ВМЕЗ" Олександра Гринченка, не ведеться у зв'язку з тим, що слідчий суддя Валківського районного суду А.Токмакова своїми рішеннями повністю заблокувала роботу слідчих органів.

26 липня 2018 року власники ТОВ «Омега плюс» зробили спробу вивезення на КамАЗ обладнання заводу в невідомому напрямку. Власники масло-екстракційного заводу припинили крадіжку обладнання орендодавцем. Дії невідомих, які, зі слів очевидців, координували представники місцевої прокуратури, носили характер крадіжки. Справа в тому, що підприємство «Омега плюс» є власником промислового майданчика, але ніяк не обладнання, що належить орендарю. Власник ПП «Валківський масло-екстракційний завод», дізнавшись про підготовку вивезення обладнання свого підприємства, разом з синами заблокував виїзд транспорту і викликав через "112" правоохоронців. Протистояння тривало більше доби, після чого водії КамАЗів і супроводжуючї їх особи втекли, а суд наклав арешт на розпорядження будь-яким майном на території вищезгаданого підприємства. 

Довідка

ПП «Валківський масло-екстракційний завод» був заснований у 2004 році як один із структурних підрозділів Заводу продтоварів «ГАЛС» (засновники — Олександр та Светлана Гринченкі). Здійснює свою підприємницьку діяльність у виробничих приміщеннях за адресою: м. Валки, проспект Г. Сковороди-12, які  орендує у ТОВ Фірма «ОМЕГА ПЛЮС». На протязі 2017 року орендодавець тричі збільшував орендну плату за використання нежилих будівель — з 10 до 70 тис. грн. на місяць. Напередодні, а саме 6 листопада, «ВМЕЗ» уклав з Фірмою «ОМЕГА ПЛЮС» договір оренди № 06/11-17 терміном на 1 місяць, тобто до 06.12.2017 року.

"Підприємницька активність в глибинці дуже важлива, — вважає президент Асоціації приватних роботодавців Олександр Чумак. — Це створення робочих місць всередині громади, наповнення місцевих бюджетів. Валківський завод продтоварів "ГАЛС" славився своїм майонезом ще на зорі української незалежності. Нажаль, тепер підприємство стоїть, хоча могло б розвиватися і бути бюджетоутворюючим для міста Валки. Будь-яка ініціатива підприємців повинна підтримуватися керівництвом району, а виникаючі проблеми має бути на контролі. Тому що ніякої іншої допомоги, як правило, підприємець від держави не отримує. Сподіваюсь, що нова влада це також розуміє".

Наступне засідання по справі власника ПП "ВМЕЗ" та ТМ "ГАЛС" до «Омега плюс», ТБ «Ресурс-Інформ» та приватного нотаріуса В.О. Дем`янченко відбудеться 2 жовтня ц.р.

comments powered by HyperComments