Маленька Німеччина мандрує Україною. Завтра завітає до Дніпропетровська

Четвер, 24 травня 2012, 12:20
25 травня о 15:00 на театральній площі (вул. Леніна, 5) в Дніпропетровську почнеться презентація освітньо-культурного проекту «Дойчланд Мобіль 2012». Невеличкий автобус з такою назвою запропонує програму з мовної анімації, літературних читань, демонстрації фільмів, вуличного футболу та загальної інформації про Німеччину.
Маленька Німеччина мандрує Україною. Завтра завітає до Дніпропетровська

Наряду с інтерактивними мовними іграми і конкурсами будуть надаватись також інтернет-консультації, які жителі міста зможуть отримати в інтернет-кафе поруч з "Дойчланд Мобілем".

О  19:00 відбудеться концерт днепропетровської джазової групи «Сакс-френдс».

Якщо на вулицях свого міста ви побачите авто з написом «Дойчланд Мобіль» – не поспішайте переходити на іншу сторону – можливо це саме ваш шанс стати ближчим до Німеччини.

Цілий місяць він їздитиме сімнадцятьма містами. В такий спосіб заохочуючи наших співвітчизників цікавитися культурою та мовою Німеччини.

Фелікс і Анастасія – двоє волонтерів посилено готуються навчити українців німецької культури. У цьому пересувному інтерактивному бусі працюватиме інтернет-кафе, проводитиметься мовна анімація та передбачений букросинг – сотню останніх німецьких книжкових новинок обмінюватимуть на вже читану українцями літературу.

«Ми робимо акцію букросингу. Міняємося книгами. Так само німецьких авторів, про Німеччину, про німецьку мову. У нас будуть усілякі інтерактивні ігри. Тут ми маємо фломастери, будемо малювати, роздавати стрічки, тут таке для діток», – каже член екіпажу «Дойчланд Мобіль» Анастасія.

Задіяти обіцяють всі вікові групи – студентів інформуватимуть з програм навчального обміну, старше покоління – про візову підтримку та подорожі Німеччиною. Рольові, цікаві ігри обіцяють всім, хто хоче підтягнути свої мовні знання або вивчити з нуля. Зрештою, як відомо, в деталях – цілісність. Навіть історія триколору німецького прапору, що має кілька теорій походження, видається цікавою, аби відмовлятися почути про це.

«Прапор Німеччини пов'язаний із подіями визвольної війни проти Наполеона у 1812 році. У національних визволителів був чорно-червоний прапор із золотистою каймою. Тоді, під час революції надзвичайно модними були трикольорові прапори, і з часом цей золотий край перемістився на нижню частину прапора», – говорить посол Німеччини в Україні Ганс-Юрген Гаймзьот.

Знайти оазис німецької культури не складно. В усіх містах він базуватиметься на центральних площах.

Завершиться подорожне турне "Дойчланд-Мобіля"  в столиці України – Києві. Після чого, підбиватимуть підсумки німецької активності українців.

Організатори проекту — Посольство Німеччини, "Гете-Інститут", Німецька служба академічних обмінів та Рада німців України.




 

comments powered by HyperComments