Місто на Дніпрі втратило комунального майна на 1,5 мільярда гривень. Влада дізналась про це від журналістів

Влада стверджує, що до публікації про оборудку не знала, а тепер шукає винних і повертає майно місту. Завдяки втручанню журналістів та громадських активістів вдалося скасувати рішення суду, частину втраченого майна справді повернули громаді. Однак незалежні експерти застерігають: відновити право на власність решти будівель буде непросто.
Дніпропетровськ позбувся майже сотні найбільш ліквідних об`єктів нерухомості, розташованих в елітних районах міста. Дитячі установи, лікарні, трамвайне депо, навіть будівля природоохоронної прокуратури були практично «подаровані» приватній фірмі в ході банкрутства комунального підприємства «Спеціалізована ремонтно-будівельна дільниця».
Аферу розсекретили місцеві журналісти, провівши незалежне розслідування. Виявилося, що під час процедури банкрутства комунального підприємства на його баланс було переведено без дозволу міської ради 96 об`єктів нерухомого майна. І це в той час, коли комунальне підприємство вже мало мільйонні борги перед кількома приватними фірмами. Потім ці об’єкти, відповідно до мирової угоди з однією фірмою – кредитором комунальників, передали в приватні руки і у найкоротші терміни зареєстрували в органах державної реєстрації.
Докладніше про оборудку та її наслідки для міста в репортажі Юлії Рацибарської, "Радіо Свобода".