Найкращі молоді вчені Дніпропетровщині отримали нагороди

Четвер, 29 листопада 2018, 15:45
25 молодих науковців Дніпропетровської області у 2018 році отримали грошові премії у розмірі від 20 до 50 тис грн. Решта переможців – цінні призи та дипломи.
Найкращі молоді вчені Дніпропетровщині отримали нагороди

У 2018 році на конкурс «Молоді вчені – Дніпропетровщині» подали 47 заявок з різних наукових закладів Дніпра, Кривого Рогу та Кам’янського».

«Вже десять років поспіль Дніпропетровська ОДА проводить конкурси для молодих вчених. Вони – унікальні, адже тільки на Дніпропетровщині надається така потужна підтримка навчальним закладам. Щороку ми отримуємо від молодих науковців багато цікавих проектів у різних галузях, -  розповіла начальник управління науки, вищої та професійно-технічної освіти департаменту освіти та науки Дніпропетровської облдержадміністрації Любов Кравченко. – Зокрема, цього року декілька проектів були спрямовані на пошук ліків від ракових захворювань. Також було кілька цікавих ідей з аграрного розвитку».

Конкурсна комісія обрала 25 переможців. Їх нагородили грошовими преміями на впровадження своїх ідей, повідомляє прес-служба Дніпропетровської ОДА.

Серед щасливчиків - доцент кафедри Українського хіміко-технологічного університету Світлана Варениченко. На конкурс подала проект з органічної хімії. У перемогу повірила не одразу.

 «Це – перша відзнака для нашого колективу.  Над проектом ми  працювали з 2011-го, але у такому конкурсі раніше не брали участі. Приємно здивовані, - зізналась Світлана Варениченко. - На нашій кафедрі ми відкрили принципово нову для органічної хімії реакцію. Завдяки цьому отримали низку речовин, які можна використовувати у біологічних дослідженнях або навіть для захисту цінних паперів. Більше того – це дає можливість у подальшому отримати препарати для лікування хвороби Альцгеймера».

 Ще 12 переможців – у конкурсі «Кращий молодий вчений». Їх обрала Експертна комісія із 62 претендентів. Після публічного захисту проектів визначили по три переможця у чотирьох напрямах – економічному, технічному, гуманітарному та медичному. Вони отримали планшети та дипломи.

«Кращою Радою молодих вчених» визнали три колективи. Це науковці Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна (І місце), Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету (ІІ місце) та Придніпровської державної академії будівництва та архітектури (ІІІ місце). У подарунок вони отримали телевізори.

«Наша Рада вже другий рік поспіль займає на конкурсі перше місце. Сьогодні нас визнали найактивнішими. Ми провели багато суспільних заходів, зокрема весняну Школу молодих вчених та Школу молодого лідера. Подали багато грантових заявок на міжнародні конкурси, - розповіла  голова Ради молодих вчених Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна Інна Гордєєва. – Щоб перемогти, треба любити те, чим займаєшся, любити свій колектив, багато працювати».

Конкурси для молодих вчених Дніпропетровська ОДА проводить щороку. Переможців визначають після публічного захисту проектів.

 

comments powered by HyperComments