Донецька організація Комітету виборців України бойкотує нову Громадську раду при обласній адміністрації

Четвер, 24 січня 2013, 14:00
Донецька обласна організація ВГО «Комітет виборців України» відмовилась брати участь у формуванні нової Громадської ради при Донецькій облдержадміністрації. Про це організація повідомила у своїй офіційній заяві напередодні установчих зборів нової Громадської ради, призначених на 25 січня.
Донецька організація  Комітету виборців України бойкотує нову Громадську раду при обласній адміністрації

«Попередні два роки функціонування Громадської ради при Донецькій облдержадміністрації засвідчили неефективність впровадження цього механізму участі громадськості в нашому регіоні. У відповідності із чинними нормативно-правовими актами, громадські ради є консультативно-дорадчими органами, утвореними для забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади, налагодження ефективної взаємодії зазначених органів з громадськістю тощо. Це визначення, як мінімум, передбачає обопільну зацікавленість влади та інститутів громадянського суспільства у результативності такої взаємодії. На жаль, попередній досвід функціонування Громадської ради при Донецькій облдержадміністрації подібної зацікавленості не продемонстрував», - йдеться у заяві.

Донецька обласна організація КВУ зазначає, що протягом 2011-2012 рр. взаємодія посадових осіб із Громадською радою мала безініціативний, несистемний та непублічний характер. Відсутність реальної зацікавленості облдержадміністрації у ефективній співпраці із власним консультативно-дорадчим органом унеможливило вирішення актуальних проблем у сфері взаємодії влади та громадськості. На цей процес також негативно впливали суб’єктивні чинники, викликані кадровими ротаціями у керівництві облдержадміністрації та її структурних підрозділах. Ці обставини обмежили діяльність Громадської ради вирішенням внутрішніх проблем та непорозумінь, що призвело до маргіналізації та «скандалізації» її ініціатив.

У той же час, на Донеччині стан реалізації державної політики зі сприяння розвитку громадянського суспільства залишається незадовільним. Зокрема, у Донецькій області досі не виконано Указ Президента України «Про Стратегію державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні та першочергові заходи щодо її реалізації», який передбачає розробку та прийняття регіональної цільової програми сприяння розвитку громадянського суспільства.

Крім того Донецька обласна організація ВГО «Комітет виборців України» планує започаткувати дієву платформу діалогу та комунікації між активістами регіону.

comments powered by HyperComments