Правові консультації для громадян, які судяться з державними установами
«Реалізовуючи цей проект ми, насамперед, хочемо захистити права звичайного громадянина, допомогти йому розібратися у законодавстві. Показати іншим громадянам на прикладах, що вони реально можуть захистити свої права, навіть якщо іншою стороною у спорі є державний орган або посадова особа», - заявив на прес-конференції юрист організації Віталій Щебельський.
Як приклад, Щебельський навів справу за позовом жительки міста Макіївка до управління Пенсійного фонду України, яке, всупереч нормам закону та з численними порушеннями, нарахувало жінці суми єдиного соціального внеску і склало платіжні вимоги щодо виплати заборгованості по оплаті цих сум. Рішенням суду першої інстанції, яке було залишено без змін судом апеляційної інстанції, позов було задоволено і скасовано платіжні вимоги до позивачки.
Керівник напрямку "Адвокасі та захист прав" Тетяна Дурнєва зазначила: «Проект надає правову підтримку, зокрема в сфері адміністративного судочинства, що є вкрай актуальним на даному етапі розвитку України. Адже саме адміністративне судочинство покликане розв’язувати непорозуміння/конфлікти між громадянином і державою, а саме спори з приводу:
• проведення мітингів, демонстрацій;
• порушення виборчого законодавства,
• прийняття на державну службу, проходження і звільнення з неї,
• доступу до інформації
• виконання судових рішень
• нарахування податків
• виконання судових рішень».
В громадській приймальні
//administr-law.org.ua
Постійно проектом надається правова допомога в громадських приймальнях, більш детальна інформація на сайті «Захисти своє право!» за адресою.
Громадські приймальні «Захисти своє право!» працюють в обласних організаціях "Комітет виборців України" в Донецьку, Дніпропетровську, Рівному, Черкасах.
Проект діє за фінансової підтримки Європейського Союзу.