Бойова машина медиків - у подарунок

Ніна Жаровська  |  Понеділок, 13 жовтня 2014, 21:13
Машину "Вольво" кияни обшили товстими сталевими листами. Тепер на такій машинібудуть їздити на передову військові медики добровольчого батальйону "Айдар". У цій автівці можна навіть робити операції, при чому пасажири будуть у більшій безпеці.
Бойова машина медиків - у подарунок

Лікарня в місті Щастя вже декілька разів потрапляла під вогонь. На початку вересня лікарі та пацієнти ховались від обстрілів у підвалах. Зараз у будівлі чимало розбитих шибок. На подвір*ї медичного закладу нещодавно розірвалось декілька мін.

«Осколок бомбьожки мирної лікарні, який залетів сюди, - показує «Ганнібал», військовий медик. - А прямо там, напроти на шифері лежала міна від 80 калібру миномета, яка не розірвалась».

Вікна в деяких палатах, де лежать хворі, медики закрили матрасами. Околки від снарядів влучили й у вікна операційної, кажуть лікарі. Проте якщо бетонні стіни споруди стають на заваді від мін, виїжджати на виклики в звичайних машинах зовсім небезпечно. Зазвичай лікарі цивільні і військові їздять на реанімобілях або ж на «таблетках». Ось ця автівка побувала на передовій.

«Ця машина пройшла більше шести бойових виходів. Вона посічена осколками переважно від «Градів», частково від «Ураганів». У цій машині, слава богу, ніхто не постраждав, якщо ви подивіться з цього боку, то тут буде набагато більш показово. Особовий склад вивозять і захищають ми захищаємо бронежилетами, тому що машини ніяк не обладнані для захисту особового складу», - розповідає «Ганнібал».

На допомогу медикам на передовій прийшли київські волонтери. Звичайну автівку вони обшили товстими металевими листами. Броні виявилось аж забагато, кажуть лікарі, тож деякі пластини довелося познімати.

«Ми називаємо її «Цербер». Хлопці спортсмени раллійщікі з Києва на основу машини вольво - обварили її захисними листами, навіть у деяких питаннях перестаралися, обважнювали її сильно ... (за рахунок чого вона була «перевертень», зараз ми її вдосконалили і вона готова до завдання). Перебуваючи всередині в машині стоячи на колінах, тримаючи пораненого на ношах, ми маємо можливість навіть під час обстрілу надавати необхідну допомогу прямо в русі. Це може коштувати не одного життя тим хлопцям, яких ми намагаємося евакуювати».

Броньована машина зараз стоїть на подвір*ї лікарні в Щасті. Проте навіть в тилу вона дістала перше пошкодженя – у вікно влучив осколок. Коли «Цербер» поїде на передову, водійське вікно доведеться закрити металевим листом, каже медик. 

comments powered by HyperComments