Волноваська трагедія: у 2018 році ЄСПЛ має задати питання країнам-відповідачам

Середа, 17 січня 2018, 11:34
13 січня 2015 року сталась трагедія під Волновахою. Через три роки постраждалі та сім'ї загиблих не отримали від держави жодної компенсації. Представники держави з ними не контактують – лише деякі представники місцевої влади. СБУ досі веде слідство. Справа по теракту знаходиться на розгляді у ЄСПЛ (Європейському суді з прав людини), де заявники – родичі загиблих, а відповідачі – Україна й Росія.
Волноваська трагедія: у 2018 році ЄСПЛ має задати питання країнам-відповідачам

Адвокат, радник юридичної фірми ILF Андрій Кристенко, який представляє в Європейському суді інтереси кількох постраждалих родин, прогнозує, що цього року справа буде передана на комунікацію урядам-відповідачам.

Детальніше про ситуацію – у коментарі Андрія Кристенка:

«Комунікація справи – це така стадія процедур, коли ЄСПЛ задає питання країнам- відповідачам з приводу скарги на них. Ми очікуємо, що це відбудеться цього року. Як я вже зазначав і минулого року, на моє глибоке переконання, українська держава мала б від самого початку виплатити компенсації родинам загиблих. Чому — тому що захищати життя своїх громадян це прямий обов’язок держави, і вона його не виконала. Компенсації від Росії — це вже подальші питання міждержавних та міжнародних комунікацій. Тим паче, що всі матеріали розслідування передані українській делегації, що представляє Україну в міжнародному суді ООН в Гаазі, як доказова база російської агресії проти України, також матеріали отримає прокурор ООН.

Казати, що нічого не відбувається, не можна. Рік тому справді взагалі нічого не було відомо щодо розслідування обставин цього злочину. Та майже одразу після нашої прес-конференції минулого року, після активного привернення уваги до цих родин, до забутої державою трагедії, з’явились новини. Розслідування СБУ встановило виконавців обстрілу. Це артилерійський батальйон 5-ї мотострілецької бригади «Оплот» під командуванням полковника РФ Анатолія Сінєльнікова, і безпосереднього командира батальйону Шпакова Ю. М., громадянина України.

За даними розслідування, Шпаков керував безпосередньо артилерійським батальйоном, який здійснив обстріл, а Сінельников займав посаду командира, так званого куратора, 5-ї армійської бригади «Оплот» і командував діями Шпакова.

Обом повідомлено про підозру у вчиненні злочинів — поштою.

Продовжується ідентифікація осіб інших бойовиків, причетних до теракту, їх є кілька десятків. Безпосередньо обстріл блокпосту, вели три мобільні групи реактивного дивізіону «Ангели аду» 5-ї окремої мотострілецької бригади 1-го армійського корпусу так званої «ДНР».

У нас лишається декілька важливих питань до ГПУ щодо розслідування цієї справи.

Чи співпрацює Україна з РФ щодо екстрадиції осіб, підозрюваних в обстрілі?

Прокуратура у березні минулого року обіцяала передати справу до суду. Казали, що шукають інших причетних бойовиків. Чи це зроблено?

Що в цілому зі справою? На якій стадії розслідування?

Ми розраховуємо отримати ці відповіді найближчим часом, адже за нашим прогнозом, цього року ЄСПЛ почне процедуру комунікації у волноваській справі».

comments powered by HyperComments