Конституційний Суд вирішив, що робити з президентськими виборами

Так, КС визнав неконституційним положення щодо обов’язкового перебування громадян України на консульському обліку для того, щоб брати участь у голосуванні.
Відповідне рішення КСУ зачитав сьогодні голова КСУ Андрій Стріжак.
Зокрема, суд вважає, що норма, згідно з якою право участі у виборах за межами країни мають тільки громадяни, які знаходяться на консульському обліку в дипломатичних представництвах України, не відповідає Основному Закону.
Також не пройшли перевірку КС заборона на участь в роботі виборчих комісій громадян, які не проживають в межах конкретного виборчого округу, і відмова від розгляду ЦВК і судами скарг в день голосування.
Крім того, КС готовий визнати неконституційною передачу даних виборчого реєстру політичним партіям, що мають фракції у Верховній Раді.
Президент України 14 вересня звернувся до Конституційного Суду з конституційним уявленням про відповідність Конституції України окремих положень закону «Про вибори Президента України» в редакції, прийнятій парламентом 21 серпня 2009 року після подолання вето Голови держави.
Нагадаємо, 18 серпня Президент ветував цей закон, але парламент подолав вето.
До речі, причину політичної нестабільності в Україні президент бачить в недосконалості Конституції, і 25 серпня він підписав указ № 671/2009 «Про винесення на всенародне обговорення проекту закону України «Про внесення змін до Конституції України».