Військовий конфлікт на Донбасі здатні врегулювати тільки миротворці ООН

П'ятниця, 29 серпня 2014, 15:34
У Партії розвитку України пропонують власний сценарій врегулювання військового конфлікту на Донбасі, який включає як захист від зовнішньої агресії, так і прийняття Національного плану примирення.
Військовий конфлікт на Донбасі здатні врегулювати тільки миротворці ООН

Голова виконкому Партії розвитку України Сергій Ларін закликав терміново скликати засідання Верховної Ради за участю представників органів місцевого самоврядування, в ході якого необхідно виробити як стратегію захисту від зовнішньої агресії, так і прийняти Національний план примирення.

«Цей план має включати в себе давно обіцяну реформу місцевого самоврядування з введенням виборності губернаторів, надання значно більших прав територіям і надання на регіональному рівні офіційного статусу російській мові. Крім того, думки всіх областей при виробленні зовнішньо- та внутрішньополітичного курсу мають враховуватися в категоричному порядку», – підкреслив Сергій Ларін.

На його думку, Верховна Рада України також має звернутися до міжнародного співтовариства із закликом ввести на Донбас миротворчі війська і поліцейські сили Організації об'єднаних націй для запобігання військового конфлікту та ефективного контролю українсько-російського кордону.

Голова виконкому партії зазначив, що нинішній президент країни поки що не може стримати своїх передвиборних обіцянок щодо забезпечення миру в Україні.

«Саме гарантуючи припинення жахів кровопролиття і громадянського протистояння, на виборах 25 травня Петро Порошенко заручився підтримкою більш ніж половини виборців, у тому числі і жителів південних і східних регіонів. Однак розігрування ура-патріотичної карти завело ситуацію в глухий кут», – зазначив Сергій Ларін.

Зараз, за його словами, протистояння в Донецькій і Луганській областях переросло в повномасштабну війну з тисячами жертв і руйнуванням економіки цих регіонів.

«У результаті ми зіткнулися з загрозою зовнішнього вторгнення, перед обличчям якого влада демонструє нездатність до ефективних дій», – стверджує політик.

Голова виконкому заявив, що криза в Україні загрожує самими важкими наслідками як для Європи, так і для всього світу, тому настав час для втручання інших сил у боротьбу за мир і збереження України.

«Ми закликаємо всі опозиційні сили об'єднатися в коаліцію світу. Разом ми станемо виразниками настроїв тих громадян України, які виступають проти кровопролиття і подальшої дестабілізації, яка веде до зупинки тисяч підприємств і зубожіння народу», – підсумував Сергій Ларін.
 

comments powered by HyperComments