Голові ЦВК вручили підозру прямо в аеропорту

Вівторок, 13 грудня 2016, 22:42
Голові Центральної виборчої комісії Михайлу Охендовському вручили повідомлення про підозру
Голові ЦВК вручили підозру прямо в аеропорту

Про це повідомила прес-секретар НАБУ Світлана Оліфіра. Вона зазначила, що підозру вручили в аеропорту «Бориспіль», куди керівник ЦВК прилетів з Киргизстану після спостереження за виборами і референдумом.

Керівник Спеціальної антикорупційної прокуратури Назар Холодницький у cвоєму Facebook написав про розслідування щодо Охендовського.

«Під час досудового розслідування детективи НАБ та прокурори САП встановили, що Охендовський як член ЦВК у 2012 році здійснив 6 виїздів закордон з метою, як вказано у документах про відрядження, «ознайомлення із виборчим законодавством України та особливостями виборчого процесу з виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року». Втім, справжньою підставою цих закордонних візитів, як вбачається з матеріалів розслідування, було виконання Охендовським, обраним до складу ЦВК у 2007 році за квотою Партії регіонів, неофіційного доручення вищих службових осіб держави та членів цієї партії стосовно донесення до представників урядів іноземних держав, міжнародних і міжурядових організацій в позитивному світлі інформації про «демократичний» перебіг виборчого процесу в Україні з метою недопущення можливого визнання виборів такими, що не відповідають міжнародним стандартам. Досудове слідство має достатні підстави вважати, що як «винагороду за такі свої дії, підозрюваний отримав відшкодування понесених ним за кордоном витрат за рахунок коштів Партії регіонів», – зазначив керівник САП.

За його інформацією, документами так званої «чорної бухгалтерії» підтверджуються чотири випадки отримання ним готівкових коштів в офісі Партії регіонів у Києві на вул. Липській, 10, на загальну суму 16 734 долари США. Отримуючи ці гроші, факт їх одержання Охендовський щоразу засвідчував власноручним підписом у відповідних облікових листах, які були надані до антикорупційних органів влітку цього року. Автентичність його підписів підтверджено проведеною у кримінальному провадженні почеркознавчою експертизою.

Крім того, як повідомив керівник САП, вивчення документів, які до НАБ України у червні передав колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак, показало ще два записи про можливе отримання Охендовським грошей у сумі 100 000 та 45 000 доларів США.

Таким чином, мова йде про вчинення злочинів, передбачених частинами 3 та 4 статті 368 Кримінального кодексу України, чинної на час їх скоєння – одержанні хабарів у великому та особливо великому розмірі особою, яка займає особливо відповідальне становище.

«Тепер детективи НАБ України під процесуальним керівництвом прокурорів САП мають визначений законом строк, щоб завершити збір доказів та направити вказане провадження до суду для розгляду по суті», – повідомив Назар Холодницький.

 

comments powered by HyperComments