Юлія Тимошенко: Обов’язкове медстрахування забезпечить людям якісне лікування, а лікарям – гідні зарплати

Четвер, 15 листопада 2018, 17:14
Про це під час зустрічі з громадою Рівненщини Юлія Тимошенко заявила, що нова влада ухвалить закон про обов’язкове медичне страхування.
Юлія Тимошенко: Обов’язкове медстрахування забезпечить людям якісне лікування, а лікарям – гідні зарплати

«Нам потрібно взяти досвід найкращих країн світу, які живуть на основі обов’язкової страхової медицини. Де страхові медичні внески, якщо людина працює, платять роботодавці. А якщо людина не працює (пенсіонери, безробітні), платить держава. Тоді ми матимемо справжню медицину: оплачені послуги та нормальну зарплату для медиків», – переконана вона.

Медичну реформу, яку сьогодні запроваджує чинна влада, лідер «Батьківщини» розкритикувала  наголосивши, що вона передбачає зменшення кількості українців.

Юлія Тимошенко нагадала, що за цією реформою кожен лікар першої ланки (сімейні лікарі) обслуговуватиме 2 тис. пацієнтів.

«Чи зможе один лікар якісно обслужити 2 тис. пацієнтів? Він зможе піти у відпустку або захворіти?» – запитала Голова партії.

Окрім того, як зауважила політик, на 1 пацієнта на місяць передбачається близько 50 грн, у яких закладені зарплата лікаря, медсестри і повне обстеження кожного пацієнта на першому рівні.

Ситуацію із сільською медициною Юлія Тимошенко назвала найкритичнішою.

«Вони придумали закрити ФАПи та залишити лікування тільки у центрі. Вони ухвалили закон, що почне діяти з середини 2019 року, і запропонували для села телемедицину», – повідомила вона.

Передбачається, що хвора людина має зв’язуватись з лікарем і консультуватися щодо подальшого лікування через Skype. Але також виникає питання, як літня людина в сільській місцевості, де немає відповідних гаджетів та Wi-Fi, зможе це зробити, цікавиться Голова партії.

Як підсумок Юлія Тимошенко підкреслила: «Це означає, що люди в селі ризикують взагалі залишитися без меддопомоги».

За послуги 2-3 ланки лікарів, вузькоспеціалізованих люди платитимуть самі за європейськими цінами та протоколами.

«Але вони не подумали, що в нас 80% людей, за оцінками ООН, перебувають за межею бідності. У кого з українців вистачить грошей заплатити за послуги хірургів, онкологів тощо за європейськими цінами? Якщо не вистачить грошей, люди залишаться хворими, а лікарі без зарплат», – наголосила Тимошенко.

Впродовж 2 років у парламенті лежить законопроект про обов’язкову страхову медицину нагадує лідер «Батьківщини»  але його не ухвалюють: «Тому що в них для України інші плани. Їм не потрібні українці, їм потрібні наші ресурси, наші надра».

ТЕГИ: тимошенко
comments powered by HyperComments