Великий футбол повертається в Харків – погляд з Києва

Михайло Кириленко  |  Середа, 14 грудня 2016, 22:59
Стан, в якому на сьогоднішній день перебуває інформаційний простір України навряд чи можна назвати конструктивним. Зайва політизованість суспільства наклала на нього свій відбиток і сформувала смаки великої кількості громадян таким чином, що люди перестають бачити позитивні зміни, налаштовуючись на регулярну критику.
Великий футбол повертається в Харків – погляд з Києва

Не можу сказати, що для цієї критики немає причин, але потрібно не забувати про те, що вона хороша лише тоді, коли заснована на фактах і бажанні виправляти щось на краще. Погано, коли рівень критики зашкалює і діє за формулою «критика заради критики». Погано, тому що все хороше очорняється, вульгарізується і нівелюється. Чи можна розраховувати на нормальне життя в такій атмосфері? Впевнений, що ні. Тому сьогодні я хочу розбавити негатив і навести виключно позитивний приклад у суспільно-політичному житті нашої країни.

Мова піде про Харків. Якщо хто не знає або не пам'ятає, нагадаю, що це велике, красиве місто, що займає друге місце за чисельністю населення в Україні. Крім почесного звання «Перша столиця», Харків завжди славився своїм індустріальним, науковим та транспортним потенціалом. До речі, найбільша за розмірами площа України – площа Свободи, знаходиться саме в цьому місті.

У 2012 році Харків став одним з чотирьох міст, які приймали Чемпіонат Європи з футболу. На легендарному стадіоні «Металіст», місткістю близько 40 000 людей, відбулося три матчі групи В. Тоді він став «щасливим» для збірних Данії, Німеччини та Португалії. Цікаві факти про стадіон: саме тут в 1927 році харків'яни обіграли англійців (збірна Робочої спортивної асоціації Англії) з рахунком 7:1, а в 2007 році стадіон «Металіст», вперше за історію незалежної України, прийняв матч Кубка УЄФА.

Однак, за «злетом» головного харківського стадіону було його стрімке «падіння». Протягом майже трьох років «Металіст» простоював, не маючи можливості приймати великі футбольні матчі внаслідок «прифронтової ізоляції» і заборони на проведення матчів міжнародного рівня. І стадіон, і харківський футбол на кілька років ніби завмерли в очікуванні тих, хто зможе дати їм нове життя і зняти тяжкі обмеження.

На щастя, зміни на краще не змусили себе довго чекати. У 2016 році голова ХОДА Юлія Світлична підписала меморандум між Харківською обласною державною адміністрацією та Федерацією футболу України (ФФУ). Головна мета спільної роботи: повернення на Харківщину матчів не тільки національної збірної, а й європейського рівня.

До речі, президент ФФУ Андрій Павелко згодом високо оцінив рівень роботи, яку виконала Харківська обладміністрація: «Я вражений дуже позитивно. Я думаю, що для збірної України, для можливої ​​гри тут нашої збірної ідеальні умови, ідеальне поле. І впевнений, що ці трибуни давно заслужили гру збірної, міжнародний матч».

За словами Юлії Світличної, для повноцінного відновлення роботи стадіону облдержадміністрація виконала 4 умови: перше - заручилася підтримкою Федерації футболу України, друге - підготувала стадіон «Металіст» для проведення міжнародного матчу, третє - отримала згоду збірної іншої країни і четверте - отримала сертифікат УЄФА.

Вже 15 листопада на «Металісті» відбувся товариський матч між збірними України та Сербії (до речі, наші виграли з рахунком 2:0). Перша столиця успішно пройшла випробування і довела, що гідна приймати матчі європейського рівня, гарантуючи безпеку і комфорт всіх уболівальників.

Наступна радісна новина для харківських любителів футболу була озвучена 12 грудня: Виконком ФФУ прийняв рішення про проведення фінального матчу Кубка України сезону 2016/17 в Харкові. Матч відбудеться 4-го червня 2017 року року на стадіоні «Металіст».

Вже сьогодні, приймаючи за основу не так на гучні обіцянки, а реальні результати, можна зробити однозначний висновок про те, що Харківської облдержадміністрації, яку очолює Юлією Світличної, у найстисліші терміни вдалося зробити те, у що вже мало хто вірив - не тільки повернути до Харкова великий футбол, а й дати йому по-справжньому нове життя. Ще один важливий момент, про який не варто забувати, полягає в тому, що успішна реалізація такого великого проекту зміцнює інвестиційну привабливість регіону, а відтак, відкриває нові можливості для міжнародного співробітництва.

Не буду приховувати, що мені дуже приємно читати і писати про успіхи Харкова. І я дійсно радію за харків'ян. Цьому є, як мінімум, дві причини. Перша - Харків один з моїх найулюбленіших міст України, друга - для мене Харківська область є реальним підтвердженням того, що управляти областю / містом повинні не просто професіонали, а дійсно небайдужі до свого регіону люди, які володіють системним мисленням і діють в інтересах суспільства. Тому, природно, я дуже уважно стежу за розвитком цієї області. ще вже встиг прийняти запрошення моїх друзів з Харкова побувати на «Металісті» особисто. Тому обов'язково зроблю фоторепортаж з одного з матчів, які проходитимуть у Харкові в 2017 році. Тим більше, матчів там тепер буде багато, є з чого вибрати;)

Михайло Кириленко

comments powered by HyperComments