За поновленням соцвиплат звернулася шоста частина переселенців

Понеділок, 16 травня 2016, 14:08
Урядовці просять внутрішньо переміщених осіб, що досі не отримують державну допомогу, повідомити про це управління Пенсійного фонду або соцзахисту.
За поновленням соцвиплат звернулася шоста частина переселенців

 

«З початку року СБУ передала близько 450 тисяч справ, де вони поставили під сумнів проживання людей на території, підконтрольній українській владі. А у нас чітко зафіксовано, що факт переїзду назад на окуповану територію є підставою для припинення всіх соціальних виплат, у тому числі – пенсій», — розказав віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

Він нагадав, що Мінсоцполітики спільно з Пенсійним фондом та СБУ розпочало роботу щодо припинення виплат тим особам, які мають статус вимушеного переселенця, але фактично проживають на території, непідконтрольній українській владі.  

«Списки формувалися шляхом звірки баз даних Мінсоцполітики та інших відомств. Але помилки можуть бути. І ті люди, яким припинили нараховувати соцвиплати або пенсії, повинні звернутися в управління Пенсійного фонду або управління соцзахисту за відновленням виплат», — розповів віце-прем’єр.

З вказаних 450 тисяч за поновленням виплат звернулися близько 80 тисяч осіб. «Немає ніякого ажіотажу в управліннях Пенсійного фонду на Сході України. І це означає, що значна частина людей, які потрапили в списки СБУ, дійсно не проживають на підконтрольній Україні території, і виплати були припинені цілком вмотивовано. Це дозволяє не допустити перетікання коштів на окуповану територію, щоб ці гроші не служили фінансуванням тероризму», — цитує Павла Розенко Урядовий портал.

Нагадаємо, офіційно у Харкові зареєстровано 220 тисяч внутрішньо переміщених осіб. За словами губернатора, реально їх може бути близько 400 тисяч. Перевірка СБУ виявила принаймні 28 тисяч фіктивних ВПО.

comments powered by HyperComments