«Альо, гараш!»: названі українські банки-ретрогради / ДОКУМЕНТ

Четвер, 20 квітня 2017, 03:36
Деякі українські банки відмовляються від обслуговування клієнтів, котрі пред'являють ID-картку – пластикове посвідчення особи – замість паспорта.
«Альо, гараш!»: названі українські банки-ретрогради / ДОКУМЕНТ

«У Державну міграційну службу надходить велика кількість звернень ыз приводу відмови з боку працівників банків обслуговувати клієнтів з ID-картками. Йдеться, зокрема, про видачу споживчих кредитів, зокрема, в торгових мережах побутової техніки. У той же час, пред’явлення паспорта «у формі книжечки» до подібних проблем не призводить», – йдеться в листі Держміграційної служби заступнику голови НБУ Якову Смолію.

Держміграційна служба, яка випускає ID-картки, на підставі скарг громадян склала список найбільш консервативних банків. І попросила НБУ якось вплинути на них.

За даними ДМС, найчастіше скарги з приводу ID-карт надходять на «OTP-банк», «Ідея-Банк», ПУМБ і «Альфа-Банк».

У відповідь на це Нацбанк за підписом пана Смолія розіслав банкам та профільним об’єднанням окремого листа. У ньому регулятор з позначкою «про організацію касової роботи» ще раз пояснив фінустановам, що з 10 лютого 2017 року ID-картка вважається повноцінним аналогом класичного паспорта громадянина України.

Лист отримали усі українські банки, а також банківські асоціації НАБУ, АУБ і Український кредитно-банківський союз.

Наголошується, що це не перший лист щодо теми ID-карток від НБУ до банків. Аналогічні роз’яснення регулятор розіслав ще 23 лютого. Цього разу Нацбанк відкрито закликав банки більш ретельно опрацювати це питання на місцях і ознайомити з новими правилами рядових співробітників.

«Щоб уникнути негативних наслідків і непорозумінь при роботі з клієнтами, НБУ вважає необхідним для банків вжити відповідні заходи щодо ознайомлення працівників із змінами законодавства. Зокрема, це стосується використання клієнтами ID-картки, яка є повноцінним паспортом громадянина України», – йдеться в листі регулятора.

comments powered by HyperComments