Студентів-медиків визволили "з кабали" і одночасно зменшили їм гарантії працевлаштування

Четвер, 1 червня 2017, 17:18
Уряд остаточно скасувала обов’язкове працевлаштування студентів, у тому числі - студентів-медиків
Студентів-медиків визволили "з кабали" і одночасно зменшили їм гарантії працевлаштування

Але одночасно з тим для майбутніх лікарів ускладнилась проблема пошуку роботи, яка раніше була їм хоча на три роки і, можливо, не в кращому місці, але гарантована державою, - повідомляє «Справжня Варта».

Відповідне рішення було прийнято на засіданні Уряду 31 травня 2017 року.

«Обов’язкове працевлаштування для решти студентів було скасовано ще минулого року, однак саме працевлаштування студентів-медиків залишили у зв’язку з позицією профільних установ. Тепер й студенти-медики можуть розпоряджатися собою після випуску та реалізувати своє конституційне право на вільний вибір місця подальшої роботи», – пояснила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Рішення було прийнято у зв’язку зі змінами у законодавстві. Так, раніше Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо працевлаштування випускників» було скасовано норми щодо обов’язковості працевлаштування випускників вищих навчальних закладів.

Як раніше писала «Справжня Варта», до останнього часу студенти, які навчалися за державним замовленням, повинні були відпрацювати три роки на тому підприємстві, куди їх направив навчальний заклад за розподілом. У випадку, якщо випускник не мав бажання працювати, йому надавалося право відшкодувати гроші за навчання. Відпрацювання контролювалося фінансовою інспекцією.

Більше новин за темою читайте на сайті «Справжньої Варти».

comments powered by HyperComments