Уряд спростував чутки про додаткове навантаження на громадян через нововведення в оплаті опалення і води

Вівторок, 29 серпня 2017, 14:06
Комерційний облік теплової енергії та водопостачання не погіршить становища населення
Уряд спростував чутки про додаткове навантаження на громадян через нововведення в оплаті опалення і води

Зокрема, урядовці запевняють, що прийняття відповідного закону не дозволяє ігнорувати показання індивідуальних (квартирних) лічильників, що платити за сусідів не доведеться, - повідомляє «Справжня Варта».

Законом дозволено  встановлювати лічильники на опалення місць загального користування.  Додаткова графа про оплату ремонту, обслуговування та повірки лічильників» повинна з’явитися, однак воне не означає додаткової плати.

Також виконавці комунальних послуг не можуть ігнорувати закон, якщо в їхньому тарифі не затверджено встановлення лічильників».

Зокрема, щодо "платити за сусіда".

Якщо говорити про багатоквартирні будинки, то закон і надалі передбачає, що кожен платить сам за себе, - розяснюють урядовці.

Стаття 4 і п.2 Прикінцевих та перехідних положень закону передбачають, за загальним правилом, що всі приміщення у багатоквартирному будинку повинні бути обладнані «квартирними лічильниками». І, як ми вже сказали вище, врахування їх показань є обов’язковим при розрахунках за спожиті послуги.

Слід пам’ятати, що різниця між показаннями будинкового лічильника і сумою показань квартирних лічильників буде пропорційно розподілена між усіма споживачами у багатоквартирному будинку. І, якщо, наприклад, гаряча вода вилилася через діряву трубу, чи хтось з сусідів «відмотує» лічильник – за це, в кінцевому підсумку, доведеться заплатити всім. А тому співвласникам багатоквартирного будинку слід подбати про справний стан внутрішньобудинкових мереж, а також менш поблажливо ставитися до сусідів, які крадуть воду і негайно повідомляти про таких виконавцю комунальної послуги.

Про показання індивідуальних (квартирних) лічильників».

Якщо говорити про багатоквартирні будинки, то закон виділяє два види вузлів обліку теплової енергії, холодної і гарячої води: вузол комерційного обліку (загальнобудинковий) і вузли розподільного обліку (квартирні).

Вузол комерційного обліку слугує для вимірювання обсягу всієї теплової енергії/води, спожитої у будівлі. Тобто, саме за показаннями його приладів обліку визначатиметься, скільки всього теплової енергії чи води спожили всі споживачі в будівлі. Цей обсяг необхідно «розподілити» між споживачами в будинку – тобто, визначити, хто скільки послуг спожив і скільки повинен за них заплатити. Саме для цього і використовуватимуться квартирні лічильники.

Для кращого розуміння розглянемо ситуацію на прикладі обліку води. Слід розуміти, що точність вимірювання квартирного лічильника води зазвичай нижча, ніж у будинкового. Тому закон передбачає такий базовий принцип розподілу: обсяг, визначений за допомогою загальнобудинкового вузла, буде розподілятися між споживачами пропорційно до показань квартирних лічильників. Саме тому квартирні лічильники і названі в законі «розподільними». (Зауважимо, що закон містить докладніші вказівки щодо розподілу показань вузла комерційного обліку для різних ситуацій, які можуть мати місце на практиці, враховуючи витрати води на загальнобудинкові потреби, випадки несанкціонованого втручання в систему тощо).

Завдяки такому підходу знімається проблема «різниці в показаннях» (різниця між сумою показань квартирних лічильників і показаннями будинкового внаслідок різного класу точності), а також проблема втрат внаслідок витоків води з внутрішньобудинкових мереж через їх незадовільний стан (утримання внутрішньобудинкових мереж є відповідальністю співвласників багатоквартирного будинку).

Отже, закон і надалі передбачає використання показань квартирних лічильників при розрахунках за комунальні послуги. Однак, якщо раніше ці показання вважалися, так би мовити «абсолютними», то тепер вони є «відносними» і використовуються лише для пропорційного розподілу показників будинкового вузла обліку. Це змушує співвласників багатоквартирного будинку більш сумлінно ставитися до утримання своїх внутрішньобудинкових мереж (за воду, втрачену через діряві труби в підвалі, все одно доведеться заплатити) та менш терпіти крадіжки води сусідами. Крім того, це створює умови для більш прозорої діяльності виконавців комунальних послуг.

Як раніше писала «Справжня Варта», чим потужніше лічильник за газ, тим більшою буде абонплата.

В вартості газу для побутових споживачів абонплата займає вагому частку, а її розмір буде прив'язаний до потужності лічильника .

Вартість абонплати буде коливатися в межах 40-60 гривень

Більше новин за темою читайте на сайті «Справжньої Варти».

comments powered by HyperComments