МОЗ виявив корупцію в розподілі інсуліну
Закупівля препаратів інсуліну здійснювалася за тендерною процедурою структурними підрозділами з питань охорони здоров'я обласних та Київської міської державних адміністрацій. Однак, тендерна процедура не забезпечує прозорості вибору препаратів інсуліну та їх кількості, - повідомляє «Справжня Варта».
Завдяки запровадженню реєстру інсулінозалежних вдалося виявити низку порушень:
- технічні та, можливо, корупційні недоліки тендеру призводять до невиправданої різниці в ціні лікування одного пацієнта на рік. Так, гроші, які виділяються з розрахунку на одного пацієнта різними департаментами відрізняються вдвічі!
- так само невиправдано відрізняється і номенклатура препаратів інсуліну.
- до запровадження реєстру, формування потреби в інсуліні було неточним або корупційно зумовленим: реальна кількість пацієнтів, що потребують інсулінотерпії є на десятки тисяч меншою!
Так, за офіційною статистикою, яка щорічно надсилається до Міністерства, в країні є 220 тис. інсулінозалежних пацієнтів, тоді як, в електронний реєстрі наразі таких пацієнтів було внесено 174 тис. Ці дані вказують на наявність близько 46 тис. неіснуючих осіб, які включалися до обґрунтування кількості грошей на закупівлю препаратів інсуліну за кошти державного бюджету.
Як раніше писала «Справжня Варта», у Харкова недостатньо коштів на інсулін.
Міськрада просить облдержадміністрацію, а та - Міністерство охорони здоров'я України допомогти у цьому питанні. На покриття дефіциту інсулінів у другому півріччі 2017 року потрібно 22 млн. грн.
Місто забезпечене інсулінами тільки на 46% від потреби. З коштів міського бюджету на їх закупівлю виділили близько 3 млн грн, а 24,7 млн грн було отримано з державного бюджету. Таким чином, загальна сума склала 27,6 млн грн.
Більше новин за темою читайте на сайті «Справжньої Варти».