Україна готова проводити 30 тисяч тестувань на COVID-19 на тиждень – МОЗ

Вівторок, 7 квітня 2020, 18:01
Про це під час брифінгу повідомив заступник Міністра охорони здоров’я - Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.
Україна готова проводити 30 тисяч тестувань на COVID-19 на тиждень – МОЗ

«Наразі ми маємо ситуацію, коли тестуємо близько 1,5 тис. зразків на день. Ми дивимось завантаженість вірусологічних лабораторій, на сьогодні вони не завантажені на 100%. Від цього переглядаємо алгоритм доставлення і дослідження зразків», - зазначив Віктор Ляшко.  

За його словами, необхідно працювати за чіткими алгоритмами, а це означає: якщо є симптоми з підозрою на COVID-19, треба телефонувати до свого сімейного лікаря і консультуватись щодо прийняття рішення у подальшій тактиці ведення хворого. А сімейний лікар або виїжджає сам, або направляє спеціальну мобільну бригаду, яка забере зразки для проведення досліджень у вірусологічній лабораторії.

Якщо немає сімейного лікаря, треба телефонувати на 103 і повідомити про ситуацію. При цьому екстрена медична допомога у разі необхідності направить мобільну групу для забору зразків, якщо стан хворого потребує цілодобового медичного нагляду - він має бути госпіталізований. Якщо хворий не буде мати ознак, необхідних для тестування та госпіталізації, він повинен отримати відповідні до його стану медичні консультації. 

Також Віктор Ляшко нагадав, що у разі відмови у проведення тестування або виникнення питання щодо проведення тестувань, можна зателефонувати на «гарячу лінію» в МОЗ. 

«Гаряча лінія» 0-800-505-201 приймає скарги та пропозиції щодо удосконалення роботи на тій чи іншій території.  Такі речі та взаємодія дозволяють проаналізувати області, в яких буде найбільша кількість звернень чи скарг про відмову у тестуванні. У таких випадках одразу будуть направлені сили і засоби національного рівня, аби розібратися у ситуації, чому виникають збої у проведенні тестування. Такі дії допоможуть з’ясувати реальну картину у тестуваннях захворюваності на COVID-19.

„На сьогодні ми можемо тестувати всі випадки підозр, а також фіксуємо і тестуємо кожний випадок пневмонії, який є в наших стаціонарах. Водночас лабораторії зобов’язані відбирати матеріали на дослідження у померлих від пневмонії, аби не пропустити випадки коронавірусної хвороби, – сказав Головний державний санітарний лікар України. - Саме за номером 0-800-505-201 можна зателефонувати і повідомити про відмову у заборі матеріалу для тестування, якщо були підстави для проведення тестування».

Віктор Ляшко підкреслив, Урядом України вживаються заходи, які повинні запобігти виникненню сценарію, який був у деяких країнах. Ці заходи виписані у постанові Кабінету Міністрів України щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

На завершення брифінгу він нагадав, що карантин - це не канікули, а превентивні заходи подолання епідемії і коронавірусної хвороби на території нашої країни. Дотримуючись їх, ми рятуємо життя українців, ми не навантажуємо систему охорони здоров’я і при такому розвитку ситуації за два тижні Україна зможе почати піднімати економіку. При іншому сценарії, коли не будемо дотримуватись карантинних заходів, є ризик, що епідемія не буде стримуватись, а буде розвиватись. А це означає, що пік захворюваності може піднятися в будь-який момент, що призведе до негативних наслідків і паралізує систему охорони здоров’я.

«Наше завдання – не допустити паралічу системи охорони здоров’я. Дотримуйтесь карантинних заходів, що прописані в урядовій постанові», - підкреслив Віктор Ляшко.

comments powered by HyperComments