COVID-19: Нащо потрібні такі суворі обмежувальні заходи – коментарі МОЗ

П'ятниця, 10 квітня 2020, 17:41
Запроваджені урядом обмежувальні заходи спрямовані на те, щоб запобігти колапсу інфраструктури та системи охорони здоров’я, а кількість одночасно інфікованих людей коронавірусною хворобою не була занадто високою
COVID-19: Нащо потрібні такі суворі обмежувальні заходи – коментарі МОЗ

На цьому наголосив заступник Міністра охорони здоров’я - головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко під час брифінгу 10 квітня.

За його словами, на сьогодні тестування проводиться всім, хто має симптоми, характерні для коронавірусної хвороби, а також всім, хто повернувся з-за кордону та був у контакті із хворими на COVID-19. 

Крім того, за його словами, тестуються всі хворі з пневмонією.

«Ми тестуємо всі пневмонії, які перебувають в інфекційних лікарнях, а також лікарнях іншого профілю», - зазначив заступник міністра.

Він додав, що ПЛР-тестування проводиться у всіх випадках з підозрою на коронавірусну хворобу.

Водночас Віктор Ляшко наголосив, що у разі безпідставної відмови у проведенні тестування необхідно звертатися на „гарячу лінію” МОЗ за номером 0 800 505 201. Крім того, на цю лінію можуть звертатися громадяни, яким не дають результатів тестування протягом трьох-чотирьох днів після забору зразка.

За словами головного державного санітарного лікаря, на сьогодні приватні лабораторії також можуть проводити тестування, дотримуючись встановлених вимог та звітуючи про результати досліджень.

«Приватні лабораторії можуть закуповувати тест-системи, якщо вони відповідають вимогам біологічної безпеки та мають право працювати зі збудником другого класу патогенності», - зазначив він та додав, що і в аптеках можуть продаватися експрес-тести - «це питання суб'єкта господарювання, який володіє аптекою».

Наразі у світі зареєстровано 1605277 випадків зараження новим коронавірусом. З них одужало 356925, активні захворювання - 1152601, летальні випадки - 95751.

comments powered by HyperComments