Верховний суд РФ остаточно ліквідував автономію українців у Росії

Четвер, 27 січня 2011, 14:20
Верховний суд Росії ухвалив остаточне рішення про ліквідацію Федеральної національно-культурної автономії українців Росії (ФНКА УР).
Верховний суд РФ остаточно ліквідував автономію українців у Росії

Про це повідомив співголова ФНКА УР Валерій Семененко.

"Верховний суд Росії відхилив нашу скаргу, і рішення про ліквідацію автономії вступило в законну силу. Наші докази не були сприйняті", - сказав Семененко.

За його словами, після цього ФНКА УР буде виключено з реєстру громадських організацій Міністерства юстиції Росії, а далі "будуть ігрища зі створення нової організації".

Семененко підкреслив, що після такого рішення суду у всіх склалося враження, що це скоординована кампанія проти керівництва автономії.

Він також повідомив, що зараз розглядається питання щодо подання скарги на вищезазначене рішення російського суду до європейських судових інстанцій.За його словами, 5 лютого зберуться керівники місцевих українських організацій, які планують ухвалити рішення щодо звернення до європейського суду. "Наразі ми не виключаємо такої можливості. Рішення ухвалюватимуться більшістю керівників", - сказав Семененко.

При цьому він не виключив, що працівники посольства переконають їх не робити цього, оскільки не хочуть, щоб це питання порушувалося у Європі.

Крім того, Семененко повідомив, що 31 січня Верховний суд Росії розгляне питання й щодо ліквідації Об`єднання українців Росії (ОУР). Він за,уважив, що ОУР збирається подати зустрічний позов до місцевого суду проти попередження з боку Мін`юсту Росії, яке було зроблене через його (Семененка) участь в одній з телепередач. "Якщо ми нічого не робитимемо, то точно закриють і ОУР", - додав він.

Нагадаємо, 24 листопада 2010 року Верховний суд РФ  ухвалив рішення ліквідувати Федеральну національно-культурну автономію українців Росії. Рішенням Верховного суду Росії був задоволений позов Міністерства юстиції РФ, яке добивалося розпуску цієї організації у зв`язку з "виявленням порушень в господарській діяльності".

Позов Мін’юсту базувався на скарзі активіста фонду "Батьківщина" Миколи Журавльова, який заявляв, що ФНКА УР "веде політичну діяльність, прославляє бандерівців і виливає негатив на Росію".

ФНКА УР подала до Верховного суду РФ касаційну скаргу на це рішення.

Також Міністерство юстиції Російської Федерації направило позовну заяву до Верховного Суду РФ про ліквідацію Об`єднання українців Росії.

Натомість, На базі українських земляцтв у Москві можуть бути створені псевдоукраїнські організації.

Про це заявив співголова Федеральної національно-культурної автономії українців Росії (ФНКА РФ) та Об`єднання українців Росії (ОУР) Валерій СЕМЕНЕНКО.

«Я цілком допускаю варіант створення псевдоукраїнських організацій – завжди знайдуться «козачки», які підуть на це. Погляньте хоча б на грузинські організації у Росії»,- сказав В.СЕМЕНЕНКО.

Він наголосив, що земляцтва знаходяться лише у Москві та об’єднують людей не на національно-культурній основі, а на основі територіальної приналежності.

«Тому думати, що земляцтва займатимуться розвитком національно-культурної свідомості українців Росії, не варто – я в це не вірю. І вся практика існування земляцтв, понад 10 років, показує, що це справді так», - додав В.СЕМЕНЕНКО.

За його словами, зараз дуже багато робиться для зміни керівництва українських організацій.

«Ми впевнені у цьому повністю – усе робиться, щоб змінити керівництво. Узяти хоча б останні заяви МЗС України – нас особливо здивувало, що міністерство буде «допомагати українцям Росії створити українські організації». Вони ж і так уже є – понад 90 українських організацій об’єднані в ОУР, яка існує понад 19 років! Виявляється, їх для МЗС України не існує, хоча з нами ніхто не говорив», - сказав він.

В.СЕМЕНЕНКО зауважив, що перепитав усіх голів організацій у регіонах після цієї заяви МЗС – ні з ким жодної розмови не було. Єдине, що було зроблено – посол України у РФ Володимир ЄЛЬЧЕНКО зустрівся з українськими земляцтвами Москви, додав він.

comments powered by HyperComments