Новий землетрус в Японії спричинив проблеми на трьох АЕС. Очікується нова хвиля цунамі

Четвер, 7 квітня 2011, 12:59
У четвер 7 квітня біля східного побережжя Хонсю в Японії знову стався землетрус. Поштовхи були відчутні також у столиці країни Токіо.
Новий землетрус в Японії спричинив проблеми на трьох АЕС. Очікується нова хвиля цунамі

За даними геологічної служби США, його потужність - 7,4 бали, передає японський телеканал NHK. Мешканців Хонсю просять перебратись у безпечні місця у зв'язку з небезпекою цунамі. Очікується, що висота хвиль стихії сягатиме 1 метра.

Новий сильний землетрус (7,1), що стався сьогодні на схід від узбережжя острова Хонсю, спричинив проблеми з енергопостачанням на трьох японських атомних електростанціях.

Як передає телеканал NHK з посиланням на заяву Агентства ядерної і промислової безпеки Японії, з ладу вийшли два з трьох джерел зовнішнього електропостачання АЕС "Онагава" в префектурі Міягі. Зовнішні джерела електроенергії для охолодження стрижнів з ядерним паливом використовуються на АЕС Онагава з 11 березня ц.р. Повідомляється також, що у зв'язку з інцидентом, підвищення рівня радіації поблизу АЕС зафіксоване не було.

Крім того перебої з енергопостачанням виникли на АЕС "Хігасідорі" в префектурі Аоморі, у зв'язку з чим для охолодження відпрацьованого палива був задіяний дизельний генератор. На станції з переробки відпрацьованого ядерного палива в Роккасо зовнішнє енергопостачання також було порушене.

Раніше сьогодні Tokyo Electric Power Co (TEPCO) - компанія-оператор аварійної AЕС "Фукусіма-1" повідомила, що землетрус не викликав нових проблем на електростанції. Після попередження про загрозу цунамі робітники електростанції були евакуйовані.

comments powered by HyperComments