Абсолютна більшість жителів Латвії не підтримала ідею про надання російській мові державного статусу

Неділя, 19 лютого 2012, 17:01
18 лютого в Латвії відбувся референдум щодо надання державного статусу російській мові (відповідні зміни пропонувалось внести до п'яти статей Конституції республіки). За попередніми підрахунками, лише 22,5 відсотки учасників референдуму проголосували на підтримку такої пропозиції. Проти висловилось 77,22 % латвійців.
Абсолютна більшість жителів Латвії не підтримала ідею про надання російській мові державного статусу

Президент Латвії Андріс Берзіньш подякував громадянам країни, які на референдумі проголосували проти надання російській мові державного статусу.

"Дякую всім, хто став на захист державної мови та Латвії як єдиної країни в світі, де латиська мова, народні традиції і все латиське можуть існувати, розвиватися і об'єднувати всіх, хто є істинними патріотами цієї країни", - сказав Берзіньш журналістам в неділю.

 За словами президента Латвії, референдум став серйозним уроком для суспільства.

"Я дякую всім, хто зумів зберегти в напруженій атмосфері референдуму холоднокровність і толерантність, не піддався на провокації та розпалювання ворожнечі. Одночасно нам потрібно пам'ятати, що з референдумом нічого не закінчується.

Всі, хто хоче тут жити на основі взаємної поваги і розуміння, повинні негайно розпочати дискусію, діалог про те, як подолати підозри, образи та непорозуміння. В іншому випадку люди з екстремістськими поглядами зможуть так само маніпулювати нашим суспільством, як це нерідко траплялося раніше", - сказав Берзіньш.

 За останніми даними ЦВК  Латвії, явка на референдумі була досить високою - в процедурі взяли участь близько 70 % латвійських виборців.

comments powered by HyperComments