Українці заробили і переказали додому 9 млрд. доларів

На першому місці - мігранти з Індії, у 2013 році вони надіслали додому з-за кордону понад 70 мільярдів доларів, другі - китайці (60 мільярдів), 30 мільярдів переказали у свою країну мігранти з Філіппін. Україна – на десятому місці з 9 мільярдами доларів.
Також до десятки Світового банку належать Мексика, Єгипет, Нігерія, Бангладеш, Пакистан та В’єтнам.
До того ж, як свідчать дані Світового банку, українці є рекордсменами у грошових переказах серед мігрантів країн Європи і Центральної Азії. Вони тут на першому місці. Найбільше мігрантів з країн Європи і Середньої Азії є вихідцями з двох країн – понад 5 мільйонів з України та понад 3 мільйони – з Казахстану. Разом вони складають понад 50 відсотків всіх мігрантів країн Європи і Середньої Азії.
За словами Тараса Стецьків, екс-депутата Верховної Ради, українці могли б надсилати додому значно більше грошей: «Проблема у тому, що ці перекази, як правило, не включаються у бізнесовий оборот, хоча це було б колосальною інвестицією в економічну і соціальну модернізацію України. Заробітчани не впевнені, що не зміниться законодавство, що ці гроші не будуть оподатковуватися, тому вони, звичайно, частину притримують у себе», – сказав він у коментарі виданню.
На його думку, якщо знайти механізми, щоб кошти, які розпорошують серед мільйонів громадян і використовують зазвичай на споживчі цілі, акумулювати, кооперувати і вкладати, наприклад, в сільське господарство, то це буде колосальна інвестиція, що може прискорити економічний розвиток України.