На Землі сталася найсильніша магнітна буря за останні 1,5 роки

Вівторок, 6 квітня 2010, 18:56
Найбільша магнітна буря на Землі за останні півтора роки відбулася у понеділок, 5 квітня. Перші короткострокові збурювання магнітосфери з'явилися об 11 ранку в неділю і продовжувалися близько трьох годин, після чого магнітосфера повернулася в спокійний стан майже на добу.
На Землі сталася найсильніша магнітна буря за останні 1,5 роки

Друга серія збурювань розпочалася вже в понеділок приблизно о 6 ранку, повідомляє російська орбітальна обсерваторія ТЕСИС.

Збурення тривало до 12 ранку, після чого почалася велика геомагнітна буря, що тривала три години. Востаннє бурю такого рівня було зареєстровано 11 жовтня 2008 року.

Магнітна буря 5 квітня 2010 року виявилася не тільки найбільшою за останні півтора роки, але при цьому ще і зовсім несподіваною для систем прогнозу космічної погоди, зауважують в обсерваторії.

Ще 4 квітня жоден з провідних світових центрів не прогнозував настільки різкої зміни стану магнітосфери.

Причина цього - у незвичайності спалаху, що мала дуже слабкий максимум (настільки слабкий, що не була включена в жоден каталог спалахів), однак при цьому мала величезну тривалість - більше 7 годин (!).

Саме ця тривалість події не була врахована системами прогнозу. Точніше недооцінена була величезна енергія, що мала вивільнитися за час спалаху.

У цілому ж, цей випадок показує, що зв'язок між сонячними спалахами і викидами сонячної речовини, що викликають магнітні бурі, все ще не може вважатися вирішеною проблемою фізики Сонця.

 

comments powered by HyperComments