В Україні зупинилось більше половини шахт – профспілка гірників

Понеділок, 6 жовтня 2014, 09:46
На Донбасі не працює понад 80 вугільних шахт, із них сім уже затоплені й ще десять затоплюють. За даними Незалежної профспілки гірників, на підконтрольних сепаратистам територіях видобуте вугілля нагромаджують, але не можуть транспортувати бодай на теплоелектростанції, розташовані неподалік. Водночас експерти радять використати вугільну кризу як привід переходу на інші джерела енергії, та нарешті «підняти» шахтарів з-під землі, інформує Радіо Свобода.
В Україні зупинилось більше половини шахт – профспілка гірників

 

У Донецькій та Луганській областях у результаті бойових дій знищено понад 40 відсотків промислового потенціалу, заявив під час поїздки на Львівщину Петро Порошенко. У важке становище потрапила, зокрема, вугільна галузь. Копальні затоплюють через небезпеку вибухів, викликану знеструмленням.

За вересень Україна видобула вдвічі менше вугілля, ніж за аналогічний період торік.

Зі 136 українських вугільних шахт на сьогодні діє близько півсотні, з них 10 – на Дніпропетровщині та 10 – у Львівсько-Волинському басейні, однак основне паливо для теплоелектростанцій, які працюють на вугіллі – антрацит – добувають на Донбасі, зазначає голова Незалежної профспілки гірників Михайло Волинець.

«У Луганській області працює дві шахти з видобутку вугілля в місті Лисичанськ, одинадцять шахт працює в місті Свердловськ і Ровеньках, і ще працює три шахти в об’єднанні «Первомайськвугілля». А в Донецькій області працює п’ять шахт у місті Добропілля, у Красноармійську працює чотири шахти і з «Селидіввугілля» п’ять шахт. Крім того, Краснолиманська шахта зараз намагається залучитися до роботи і шахта імені Засядька – час від часу, і ще працює приватна шахта у «Красноармійськвугілля», яка належить російському олігархові», – говорить він.

Окрім того, за словами голови профспілки гірників, держава не може отримати частину видобутого раніше палива, яке вона оплатила. Зокрема, як зауважує Волинець, одинадцять шахт групи ДТЕК, що входять до фінансово-промислового об’єднання Рината Ахметова, запрацювало на Луганщині на половину потужності, бо не можуть вивезти видобуте паливо на теплоелектростанцію у Щасті через зруйновне залізничне сполучення.

53 шахти розташовані на територіях, підконтрольних сепаратистам. Про це заявив перший заступник міністра енергетики Юрій Зюков, повідомляє прес-служба відомства. За його словами, майже дев’яносто тисяч гірників можуть лишитися без роботи, бо Україна готова оплачувати тільки те вугілля, що відвантажується і використовується на потреби української енергетики.

comments powered by HyperComments