Україна: найчастіше проти журналістів застосовується фізична агресія (інфографіка)
Категорія «Фізична агресія»
Біля Індустріального районного судуДніпропетровська невідомі особи у формі МВС перешкоджали роботі кількох знімальних груп. Про це повідомила власний кореспондент ТСН у Дніпропетровську Ольга Павловська. Інцидент стався, коли журналісти приїхали висвітлювати винесення вироку екс-голові Зачепилівської райради Олегу Токарю, обвинуваченого у скоєнні ДТП, в результаті якого загинула людина.
У Херсоні «Правий сектор» погрожував покарати журналістів за розміщену інформацію про розпуск організації. Така інформація з’явилася на сторінці партії у соцмережі «Вконтакте».
Категорія «Цензура. Доступ до інформації»
Прокуратура Миколаївської області приховала інформацію щодо П.І.Б. осіб, які очолювали миколаївську обласну прокуратуру в період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року, пославшись на те, що розголошення цієї інформації може нашкодити репутації цих осіб. Так, редактор інтернет-видання Олег Деренюга надіслав в прокуратуру Миколаївської області запит на інформацію щодо осіб, які очолювали та були заступниками прокурора області цей орган в так званий «люстрацій ний період», визначений Законом України «Про очищення влади». Однак, старший прокурор прокуратури Миколаївської області з питань доступу до публічної інформації Ольга Левицька відмовила журналісту в отриманні цієї інформації, заявивши, що це – персональні дані, для поширення яких треба згода самих осіб.
Для отримання додаткової інформації відвідайте www.imi.org.ua І www.freedomhouse.org/ukraine-media-watch
Даний звіт підготовлено в рамках проекту «Мережа медіа-спостерігачів», який виконує ІМІ за підтримки Freedom House та МЗС Норвегії.