За ініціативи «Молодої Просвіти» та Громадянської ініціативи «Оновлення країни» в Харкові відбулась перша вишиванкова хода. Захід був доповнений бойовим гопаком, капоейрою і чудовим концертом
Колона збиралася біля пам’ятника, встановленого на честь 10-річчя з Дня проголошення Незалежності України (на площі Рози Люксембург) і прямувала вулицями Університетська та Сумська, а зупинилися біля великого пам’ятника Тарасу Шевченку.
Вишиванкова хода супроводжувалась чудовим виконанням українських пісень, і не лише народних, а й естрадних, сучасних.
У такій своєрідній святковій атмосфері люди скандували різні гасла: «В вишиванку одягайся – українським заряджайся», «Вишиванку одягай і дівчат обіймай», «Слава Україні – Героям слава» тощо.
Вишиванкова хода проводилася в рамках святкування Дня Незалежності України та Державного Прапора і була доповнена низкою інших заходів.
Вікторія Ліра у супроводі бандури виконала достатньо рідкісні українські мелодійні пісні. Разом з нею співали дві її донечки. Продовжила концерт Анастасія Данильченко.
Заходи перемежовувалися різними дитячими конкурсами. Переможці отримували диски з українськими казками та іншими цікавинками.
А родзинкою святкування стали покази бойових мистецтв: бразильської капоейри та українського бойового гопака. Спочатку майстри спортивного мистецтва виступили окремо, а потім – продемонстрували спільний номер.
Глядачі були вражені. Вони не лише спостерігали, а й хвилювалися, бо козаки не лише танцювали гопак, а й лягали голими спинами на розбите скло, гострі гвіздки, били на своїх животах цеглу.
Нагадаємо, що тренером Харківської групи з напрямку капоейри є Вікторія Максименко, а бойового гопака – Олег Борисюк.
Завершилося святкування колективним виконанням українських пісень, серед яких були «Не спи моя рідна земля», «Ой, у лузі червона калина», «Україна», «Мій лицарських хрест» тощо.
Вразило те, що вишиванкова хода зацікавила одного з мешканців Дрогобича Олега Дукаса. І він приїхав із Львівської області, аби долучитися до цього заходу, побачити місто і познайомитися з місцевими мешканцями, які сповідують українську ідеологію.