Німецькі студенти-архітектори спроектують кампус замість знесеного Будинку торгівлі
Таку думку висловив заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва міськради Іван Немічев, коментуя приїзд до Харкова делегація з 20 німецьких студентів і двох професорів з Технічного університету Нюрнберга.
Як повідомив заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва Іван Немічев, німецькі студенти пробудуть у Харкові близько тижня. У них заплановано чимало екскурсій містом, які дадуть їм можливість познайомитися як з історичними, так і з сучасними архітектурними пам'ятками.
За словами Івана Немічева, торік професор Технічного університету Нюрнберга Флоріан Фішер був членом журі освітнього проекту «Ніч науки» в Харкові. Тоді він встановив контакти з керівництвом ХНУМГ ім. Бекетова і ХНУБА, і в підсумку, за сприяння міністерства освіти Німеччини, стартував спільний проект з харків'янами. При цьому кожна сторона виконуватиме свої завдання.
«Мета німецьких студентів - подивитися в Харкові об'єкти архітектури, оцінити роботу харківських архітекторів і зробити свої пропозиції щодо поліпшення міського середовища - може, для зоопарку, житлової забудови тощо. Це спроба залучити молоді уми, в яких ще не склалися архітектурні стереотипи, щоб створити мозковий штурм. Це спроба внести свіжий струмінь, що, до речі, широко практикується в Європі», - зазначив Іван Немічев.
Завданням же харківських студентів, які потім поїдуть до Нюрнберга, буде знайомство з тим, як німецькі студенти замість знесеного Будинку торгівлі спроектували студентський кампус, на будівництво якого були виділені кошти. «Тобто наші студенти запозичуватимуть досвід забудови порожнеч в межах міста», - додав заступник директора департаменту.
Як раніше писала «Справжня Варта», харків`яни підтримали петицію про звільнення головного архітектора міста.
Автор петиції, один з місцевих активістів, пояснив, що "прийшов час кардинально змінити підходи до ухвалення рішень з питань архітектури і міського середовища".
"Те, що відбувається в нашому місті в останні дні з так званим "конкурсом" на пам'ятний знак на площі Свободи, є квінтесенцією проблем, які накопичувалися багато років і не мали свого дозволу. Нас не влаштовує такий рівень комунікації, некомпетентність і безвідповідальність, які дозволив собі головний архітектор Харкова Сергій Чечельницький", - написано у петиції.