Мазепу відзначать на Харківщині

П'ятниця, 28 квітня 2017, 14:03
Пам’ятник, вистава в опері та у форматі «open air», виставка-ярмарок, наукова конференція, етнофестиваль
Мазепу відзначать на Харківщині

Такі заходи заплановано у регіоні до 330-річчя з дня обрання гетьманом України Івана Мазепи.

Окрім того, передбачено провести Міжнародну наукову конференцію «Гетьман Мазепа: історична постать у контексті процесів українського державотворення», етнофестиваль «Коломак-Мазепа-фест».

Для гостей масштабного свята працюватиме виставка-ярмарок майстрів народного мистецтва, проводитиметься розважальна програма. Також планується акція «Найбільший гетьманський стіл».

Як раніше писала «Справжня Варта», про те, що у ХАТОБі поставлять «Мазепу» повідомили Міністра культури України Євгена Нищука під час його візиту до Харкова.

«Є бажання, й театр готовий зробити оперу. Це дуже цікава постановка 30-х років минулого сторіччя, реалізована в США. В Україні цю оперу не бачили, - розповів заступник голови ХОДА Анатолій Бабічев. - Крім того, плануємо низку заходів на батьківщині Мазепи - у селищі Коломак на Харківщині».

Також перші концепти пам’ятник представлено на конкурс селищної ради Коломака.

Коломак відомий тим, що тут 25 липня 1687 року відбулися вибори гетьмана України. За свідченнями сучасників, на великий низині близько козацького табору була зібрана рада. Місце виборів було оточене щільним колом російського війська. Навколо козаків розставлені були стрілки і рейтари. На раді були присутні 800 кінних і 1200 піших козаків. Старшина вигукнув ім'я Мазепи, а коли дехто спробував назвати ім'я іншого, їх «Вміти угамувалі». Іван Мазепа був обраний гетьманом України і тут же були підписані Коломацькі статті.

comments powered by HyperComments