Сатиричні плакати і Василь Єрмілов. Харків'янам розповіли про українську графіку минулого століття
Слухачі дізналися про витоки розвитку графіки в Україні: «Графіка як вид мистецтва формується саме в 20 столітті. Це друкована книга, яка зберігає в собі два напрямки. З одного боку це вже друкована графіка, гравюра. З іншого боку в стилістиці образів і окремих ілюстрацій.
Одна з перших ступенів розвитку української радянської графіки - плакати «Вікна сатири РОСТА» (Вікна РОСТА ) по аналогії з московськими вікнами РОСТА. Це серія плакатів, створена в 1919-1921 радянськими поетами і художниками, які працювали в системі Російського телеграфного агентства (РОСТА). Це були сатиричні, легкі для розуміння і сприйняття твори на злиденну тему. І ці твори виготовлялися практично кожен день. Звідси лаконічна мова і проста технологія виготовлення. Більшість авторів нам сьогодні не відомі »,- акцентував увагу мистецтвознавець.
Розповів Вікентій і про харківської знаменитості - Василя Єрмілова: «Метром графіки став Василь Єрмілов. Першим його графічним твором став автопортрет. Єрмілов плідно працював в українських Вікнах РОСТу, Особливо цікаві його роботи з оформлення сигаретних пачок, оформляв вулиці і площі до свят, агітпоїзд "Україна". Епоха вимагала від художника участі в створенні утилітарних речей: трибун і кіосків, рекламних щитів і плакатів. Працюючи над плакатами, оформленням книг, він виробив свій власний - "ерміловскій шрифт" - сухуватий, чіткий, з вивіреними пропорціями, який увійде в історію книжкової графіки », - позначив мистецтвознавець.
В цілому Графічне мистецтво в Україні мало значні традиції, виражені, перш за все, в прикладних формах книжкового оформлення (рукописного і друкованого) і гравюрі (по міді і дереву). Однак лише в ХХ столітті, синхронно з усією світовою художньою культурою, графіка отримала новий імпульс для самостійного розвитку. Графіка. становится різноманітнішою, охоплює шірокі СФЕРИ! застосування Завдяк існуванню графічних факультетів у художніх Вищих Навчальних закладах Києва, Харкова, Одеси, мистецької студії
Нагадаємо, більше цікавих лекцій та унікальних подій ви можете відвідати під час Ночі музеїв 2016, яка відбудеться 21 травня.