Британські митці оцінять роботи харківських художників

Середа, 14 березня 2018, 14:14
14 березня о 16.00 відбудеться «Crit» з Вікі Торнтон та Адамом Волкером, художниками, що перебували на резиденцїї в Україні за програмою мистецьких резиденцій Британської Ради SWAP: UK/Ukraine та кураторами резиденції на Сошенко 33 - Сороковою Анною та Тарасом Ковачем.
Британські митці оцінять роботи харківських художників

Місце проведення — HudpromLoft (вул. Мистецтв, 8, Харківська державна академія дизайну та мистецтв).

«Crit» (скорочено від критика) є важливою складовою Британської системи художньої освіти. Це неформальне середовище у якому презентуються нові художні твори для їх обговорення та отримання зворотного зв’язку зі сторони колег-ровесників. Під час обговорення заохочуються чесні думки та питання з приводу творів, але у дружній та конструктивній манері. Crit проводиться з метою допомоги художнику вдосконалити та розвинути власні ідеї, знайти нові засоби дослідження та критично розглянути власну практику за участю інших учасників процесу обговорення. Також запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до дискусії, не презентуючи власні твори.

Критерії робіт для презентації:

  • Розглядаються будь-які роботи, пов’язані з сучасними візуальними чи концептуальними мистецькими практиками («рухомий образ», перформанс, живопис, скульптура, інсталяція, фотографія, цифрові медіа).
  • Якщо ви студент, то перевага надається вашим індивідуальним проектам (прохання не приносьте курсові роботи).
  • Якщо це можливо, будь-ласка, приносьте та презентуйте сам оригінал роботи. Однак, якщо це неможливо, то можна презентувати і її документацію (фото, чи відео перформансу, інсталяції).

Ми не зможемо переглянути тривалі за часом роботи - то ж ми рекомендуємо показати чи перформувати їх у уривках/варіантах не довше ніж у 10 хвилин.

Вікі Торнтон (www.vickithornton.com) - художниця та кінорежисерка. Її роботи поєднують елементи документального та ігрового кіно в дослідженні стосунків між місцем, пам’ятю, перформансом та ідентичністю. Вона отримала ступінь бакалавра на скульптурному відділенні у Camberwell College of  Art, а також ступінь магістра з фотографії та рухомого зображення у Royal College of Art, Лондон. Наразі здобуває PhD в Лондонському університеті королеви Марії на факультеті кіномистецтва.

Адам Волкер (www.adamjbwalker.co.uk) працює з перфомансом, текстом, відео та цифровим контекстом. Його роботи досліджують теми події, праці, цінності та суб’єктивності. Він здобуває PhD у Royal College of Art до цього навчавшись у Chelsea College of Arts, Camberwell College of Art та Cambridge University.

SWAP:UK/Ukraine — щорічна программа резиденцій Британської Ради в Україні для художників та кураторів. Програма реалізується у співпраці з Ліверпульською бієнале, наймасштабнішим фестивалем сучасного мистецтва у Сполученому Королівстві, та найбільш інноваційними й експериментальними мистецькими інституціями в Україні.

З моменту запуску програми у 2016 році було підтримано 20 резиденцій (18 для художників і 2 для кураторів) у Ліверпулі, Києві, Харкові, Музичах, Ужгороді та на півострові Бірючий в Азовському морі. SWAP має на меті поєднати художників з обох країн та підтримувати їхній розвиток у міжнародному середовищі. Також программа надає художникам час на дослідження, рефлексію й вивчення мистецьких традицій Великої Британії та України.

Партнер фінальної виставки мистецьких резиденцій SWAP: UK/UKRAINE — ЦСМ ЄрміловЦентр (Харків). Партнер освітньої програми виставки — Харківська муніципальна галерея.

Кураторська команда фінальної виставки — Олена Касперович (ЄрміловЦентр), Ілля Заболотний (Британська Рада). Куратор освітньої програми виставки – Анастасія  Хлестова (Харківська муніципальна галерея).

Переглянути повний розклад освітньої програми можна на "Справжній Варті". 

comments powered by HyperComments