Харків’ян запрошують на фотовиставку «Перші протестанти. Лютерани»
Виставка присвячена 250-літтю євангелічно-лютеранської громади «Святого Вознесіння» в місті Харкові (1768 - 2018 рр).
«Перші згадки про лютеранську громаду в місті Харкові походять з 1768 р. За цих 250 років громада пережила як злети, так і падіння. З її історією нерозривно пов'язані такі відомі особи для харків'ян, як лікарі Вільгельм Грубе, Микола Трінклер, Леонард Гіршман, кондитер Григорій Борман, фабрикант та меценат Максиміліан Гельферіх, архітектор Юліус Цауне та багато інших, - говорять організатори виставки. - На жаль, радянський час став важким випробуванням для громади, яка втратила багато парафіян, служителів та все своє майно. Тільки після отримання незалежності України громада змогла знову відродитися».
Для того, щоб наблизити для сучасників ту конфесію, до якої належали багато відомих харків'ян, та показати, як лютеранська церква виглядає сьогодні, на виставці будуть представлені фотографії лютеранських церков Німеччини - «батьківщини» лютеранства.
Автор фотографій - Інна Ремпель, фотограф-любитель та працівник Євангелічної Церкви Брауншвейгу.
Нагадаэмо, протягом 2017 року світ відзначає 500-ту річницю Реформації — події в історії Європи, що вплинула не лише на релігію, але й на інші сфери суспільного життя, її наслідки відчуваються і сьогодні. Розібратися в цій темі й допоможе просвітницька виставка, яку доповнить добірка літератури з теми Реформації.
Виставка «Here I stand – Мартін Лютер, Реформація та її наслідки» відкрилася в Художній галереї ім. Генріха Семирадського. Її відкриття відбулося в межах проведення Тижнів Німеччини в Харкові. Присвячена вставка 500-річчю Реформації. Події, яка, за словами організаторів, змогла вплинути не тільки на релігію, а й на інші сфери суспільного життя Європи.
Значна частина виставки присвячена тим змінам, які принесла з собою Реформація. Наприклад, на представлених там стендах можна почтити те, як трансформувались громадські та церковні інститути, як з‘являлися нові національні церкви, як раз за разом змінювалося становище жінок тощо. На виставці, окрім Лютера, представлені також інші постаті, чиє життя було пов’язане з Реформацією, а деякі історичні моменти були проілюстровані у вигляді коміксів.
До речі, на експозиції також можна побачити темні сторінки історії Реформації, як то міжрелігійні війни, конфлікти, переслідування та знищення іновірців. Не обійшли автори виставки й проблемні моменти в біографії самого Мартіна Лютера. Зокрема, там згадувалися його сповнені ненависті висловлювання в бік повсталих селян, євреїв, турків та анабаптистів.