Дії підприємця згідно з податковою консультацією не несуть "штрафних" наслідків

Четвер, 11 травня 2017, 15:07
Щодо самих консультацій введено певні обмеження
Дії підприємця згідно з податковою консультацією не несуть "штрафних" наслідків

Таке роз'яснення надали в ГУ ДФС у Волинській області.

Така консультація повинна бути наданою у письмовій формі, індивідуально по запиту підприємця або бути узагальнюючою податковою консультацією.

При цьому у випадку розбіжностей узагальнююча консультація пріоритетна за індивідуальну.

Якщо платник податків діяв відповідно до наданої йому в письмовій формі індивідуальної податкової консультації, то його не можна притягнути до відповідальності, - звертають увагу в ГУ ДФС у Волинській області.

Така норма випливає з  пункту 53.1 статті 53 Податкового кодексу України, яка передбачає, що не може бути притягнуто до відповідальності, включаючи фінансової (штрафні санкції та/або пеня), платника податків (податкового агента або його посадову особу), який діяв відповідно до індивідуальної податкової консультації, наданої йому у письмовій формі, а також узагальнюючої податкової консультації, за діяння, що містить ознаки податкового правопорушення, зокрема на підставі того, що у подальшому така податкова консультація була змінена або скасована.

Водночас платник податків повинні врахувати, що до індивідуальної податкової консультації вказані положення застосовуються за умови, що вона зареєстрована в єдиній базі індивідуальних податкових консультацій.

У випадку, коли роз’яснення, наведені у індивідуальній податковій консультації суперечать положенням узагальнюючої податкової консультації, застосовуються положення узагальнюючої податкової консультації.

Платник податків або податковий агент, які діяли відповідно до податкової консультації, не звільняються від обов'язку сплати податкового зобов'язання, визначеного Податковим кодексом.

Як раніше писала «Справжня Варта», близько чотирьох мільйонів українців ухиляються від сплати податків. Такі підрахунки представив міністр соціальної політики Андрій Рева.

"Кількість пенсіонерів в Україні досягає 12 млн, у той час коли тих, хто платить соціальний внесок, значно менше, а це збільшує навантаження на кожного офіційно оформленого працівника", - заявив 2 травня Рева.

За словами міністра, в Україні близько чотирьох мільйонів громадян працюють неофіційно. Вони отримують гроші в конвертах, що допомагає їм ухилятися від податків.

comments powered by HyperComments