Харківська обласна прокуратура доручила розглядати справу міського електротранспорту Харкова прокуратурі Первомайського району

Жанна Титаренко  |  Четвер, 14 квітня 2011, 19:17
Первомайська районна прокуратура розташована на відстані близько 100 кілометрів від міста Харкова. Представники громади звернулися до міської прокуратури Харкова по факту розкрадання комунального майна електротранспорту. Трамвайні колій по вулиці Пушкінській зняли невідомі особи без жодних на це документів і рішень. Громада Харкова вимагає відновити трамвайну колію і покарати винуватців.
Харківська обласна прокуратура доручила розглядати справу міського електротранспорту Харкова прокуратурі Первомайського району

Але міська прокуратура Харкова передала матеріали справи до обласної прокуратури, а обласна – до Первомайської районної прокуратури.

Про це та інше, під час засідання громадського суду у справі міського електротранспорту повідомив юрист, член координаційної ради «Зеленого фронту» Євген Соловйов.

За словами пана Євгена, у чинному законодавстві України є лише одне положення, згідно з якими, міська влада має розвивати міський електротранспорт, інших – нема. Знищення трамвайних колій по вулиці Пушкінській Євген Соловйов вважає незаконним.

Євген Соловйов стверджує, що демонтаж колій проводився невідомими особами, без жодних рішень і дозвільних документів. Міліція, яку викликали на місце подій по факту злочину не реагувала, а потім, навіть припинила відповідати на подібні дзвінки і приїздити на місце злочину.

 Крім того, Харківська громада з питань міського електротранспорту зверталась і до депутатів. За словами відомого харківського історика, філософа, автора наукових книжок  Ігоря Рассохи, лише один депутат відповів письмово, пообіцяв розібратися, але то була відписка, бо до сьогодні, жодних конкретних дій не спостерігається.

Справа руйнування міського електротранспорту не обмежується вкраденими трамвайними коліями. Заборгованість з виплати заробітної платні працівникам трамваїв і тролейбусів, адміністративний тиск на членів профспілки працівників міського електротранспорту, аварійний стан трамваїв, відмова виділяти кошти на ремонт і відмова випускати на маршрут нові тролейбуси, які нині стоять в депо, відмова сплатити виробникам за нові транспортні засоби придбані в лізинг тощо викликали обурення в мешканців Харкова. 

Громадський суд після розгляду справи визнав винними у руйнуванні системи міського електротранспорту Геннадія Кернеса та Сергія Почепецького.
Під час винесення вердикту присяжні судді посилались на статті Кримінального Кодексу України, а зокрема, № 367, № 364, № 175.

comments powered by HyperComments