Біля оперного можна побачити «іншу сторону» життя переселенців

Це мультимедійний проект, який розкриває повсякденне життя та проблеми внутрішніх переселенців. За словами організаторів, вони хотіли зрозуміти, як переселенці будують своє життя і як харків’яни допомагають їм у цьому.
«В першу чергу ми хочемо показати проблему звичайних людям, з якими вони жодним чином не стикалися, – розповів Сергій Гульчук, координатор виставки, – ми вирішили зробити це через мистецтво. Це завжди привертає увагу, це завжди наглядно. Це не просто слова. Можна подивитися на цю ситуацію очима фотографів, які безпосередньо брали участь в даній виставці. Як вони бачать ці проблеми. Можливо, хтось зверне на це увагу та захоче взяти участь в їх вирішенні. Також ми хотіли показати роботу харківських організацій, які допомагають переселенцям, волонтерів, які витрачають на це свій вільний час».
У створенні виставки брали участь фотографи-аматори, які на своїх світлинах задокументували роботу волонтерів з переселенцями. «Мені важливо було показати діяльність організацій, які займаються реабілітацією людей, – зазначила Катерина Погрібна, учасниця проекту, – щоб і харків’яни, а згодом – французи, могли побачити це своїми очима. Навіть харків’яни не уявляють собі, як це відбувається». «Це важливо, – додала Оксана Прадасова, – мене дійсно хвилює те, що відбувається в нашій країні. Тому хотілося показати і харків’янам, і гостям міста те, які у нас є проблеми, які у нас є переселенці, як працюють психологи. Хотілося, щоб більше харків’ян приділяли увагу тим проблемам, що відбуваються в нашій країні».
Не зважаючи на єдність тематики, роботи були розділені за групами. Наприклад, тут можна побачити фотографії під такими заголовками, як «Шкільна допомога», «Будівництво: експериментувати та будувати заново», «Вулиця та гуманітарна допомога тощо» тощо. «Так, вони впорались, – розповів Гульчук, - фотографи були новачками і професіоналів серед них не було. І під час їхньої роботи було видно, як змінюється їх ставлення, змінюються їх погляди. У них з’являється бажання допомогти».