Дороги, школи, лікарні. Що зроблено в 2016. Що планується в 2017 - Світлична/ Інфографіка

П'ятниця, 3 лютого 2017, 11:48
За рік на Харківщині на капремонти соцсфери було виділено в два рази більше грошей, ніж у 2015 році
Дороги, школи, лікарні. Що зроблено в 2016. Що планується в 2017 - Світлична/ Інфографіка

Понад 250 об’єктів в районах збудовано та відремонтовано у 2016 році. Але обсяги фінансування розвитку інфраструктури регіону в 2017 році буде ще збільшено, - заявила голова ХОДА.

«Важливо, що вперше за останні роки ми не тільки ремонтуємо, але й будуємо навчальні заклади, - зауважила Юлія Світлична. - Масштабним проектом для області є будівництво школи в мікрорайоні «Мобіль» селища Пісочин. Зараз це єдина в Україні школа, що будується «з нуля» і такими темпами. Ми докладемо максимум зусиль, щоб цей заклад прийняв дітей вже цього року».

Світлична:"У 2014 році на ці цілі було спрямовано 33 млн грн, у 2015-му ми збільшили обсяги фінансування до 60 млн. А минулого року, завдяки бюджетній децентралізації та грамотному розподілу коштів, ми змогли спрямувати на розвиток регіону з обласного бюджету майже 120 млн грн. Крім того, нам вдалося залучити до фінансування наших об’єктів понад 150 млн грн з Державного фонду регіонального розвитку».

Загалом з обласного та державного бюджетів, а також Державного фонду регіонального розвитку, державного та регіонального фондів охорони навколишнього середовища на ремонти та реконструкції об’єктів соціальної та житлово-комунальної сфер області спрямували понад півмільярда гривень.

«За ці кошти вдалося відновити та побудувати понад 250 об’єктів. Важливо, що більшість відновлювальних робіт – це капітальні ремонти з використанням енергозберігаючих технологій, - підкреслила Юлія Світлична. - Енергозбереження та енергоефективність - загальнонаціональний пріоритет, і Харківщина в цьому напрямку - безумовний лідер».

Одним із найбільш важливих напрямків фінансування у 2016 році стало створення комфортних умов для дітей, які навчаються у школах та дитячих садках області. Капітальні ремонти шкіл пройшли практично в усіх районах, у близько 30 закладах - із заміною вікон на енергозберігаючі.

Ще один важливий напрямок роботи - створення умов для фізичного розвитку молоді Харківщини. У 2016-му в області завершилося будівництво багатофункціонального фізкультурно-оздоровчого комплексу у Вовчанську. На реконструкцію будівлі та басейну ДЮСШ «Юність» міста Лозова, завдяки державній субвенції, вдалося спрямувати близько 10 млн грн.

Значні кошти були спрямовані й на ремонт об’єктів ЖКГ області. Зокрема, було побудовано та відновлено водопровідні мережі та об’єкти в населених пунктах Барвінківського, Богодухівського, Борівського, Дергачівського, Зачепилівського, Зміївського, Золочівського, Ізюмського, Кегичівського, Красноградського. Лозівського, Первомайського, Печенізького, Сахновщинського, Харківського, Чугуївського та Шевченківського районів. Частина населених пунктів - наприклад, с. Діброва Ізюмського району, с. Дар-Надежда Сахновщинського району - вперше отримали централізоване водопостачання.

Велика увага приділялася ремонтам місцевих доріг Харківщини. За рахунок коштів державної субвенції на розвиток окремих територій капітальні ремонти доріг проходили у населених пунктах Барвінківського, Богодухівського, Великобурлуцького, Дергачівського, Зміївського, Коломацького, Краснокутського, Харківського районів, містах Ізюм, Люботин, Первомайський.

Також у 2016-му було виконано великий обсяг робіт зі встановлення та реконструкції вуличного освітлення у населених пунктах області. Освітлення з’явилося на території Заміської сільради Валківського району, Шарівської та Костянтинівської селищних рад Краснокутського району, в селі Нагірне Зачепилівського району, селі Діброва Ізюмського району, в селах Кінне, Лагідне, Миколаївка, Олексіївка, Поди, Литовщина, Мар’ївка Лозівського району тощо.

Нагадаємо, що Харківщина у 2016-2017 році перейшла на стадію економічного розвитку. Якщо раніше регіон знаходився на  етапі антикризової стабілізації, то сьогодні ми бачимо наростання цілком позитивних тенденцій.  

comments powered by HyperComments