Під Харковом зафіксовано ще один осередок африканської чуми свиней
Як інформує прес-служба ХОДА, цього разу спалах африканської чуми трапився у с. Федорівка Нововодолазького району, повідомляє Справжня Варта.
При проведенні лабораторних досліджень загиблої тварини фахівці виявили ДНК вірусу африканської чуми свиней.
Довідка: африканська чума свиней (АЧС) - це висококонтагіозна, гостра інфекційна, вірусна хвороба свиней, входить до переліку особливо небезпечних (карантинних) хвороб тварин. Це одна з найнебезпечніших хвороб свиней, оскільки характеризується високою смертністю, значними економічними збитками.
Що необхідно знати пересічному громадянину про АЧС
- АЧС не представляє небезпеки для людей.
- АЧС хворіють тільки дикі і домашні свині (всіх видів, порід і статево-вікових груп).
- резервуаром Африканської чуми свиней в природі є дикі свині, від яких заражаються домашні (домашні свині).
- основний шлях передачі збудника - це безпосередній контакт тварин між собою (хворий і здорової) і перенесення збудника від хворого до здорового тварині через посередника, в ролі якого найчастіше виступає людина.
- збудник хвороби тривалий час може зберігати свою життєздатність поза організмом і в першу чергу в харчових продуктах заражених вірусом АЧС (наприклад в копченої шинки - до 5 місяців).
- холод (заморожена свинина) - всього лише консервує збудника (продукт залишається небезпечним для свиней після розморожування).
- виявивши хвору тварину (не стандартна поведінка) або труп свині в природному середовищі необхідно негайно сповістити про це ветеринарного лікаря і вжити заходів, щодо запобігання контакту з виділеннями хворої тварини.
Нагадаємо, протягом 2016 - 2017 років у Харківській області було знищено 1034 голови «підозрілих» свиней.
Більше новин читайте на сайті Справжня Варта.