Минулого року на Харківщині створили 17 дитячих будинків сімейного типу – Світлична /ФОТО
![Минулого року на Харківщині створили 17 дитячих будинків сімейного типу – Світлична /ФОТО](https://varta.kharkov.ua/content/documents/11982/1198120/thumb-item-523x340-e409.jpg)
Губернатор області відвідала селище Пісочин, де мешкає родина Курбатових. Олена Курбатова виховує 10 дітей. Сьогодні вона отримала орден княгині Ольги III ступеню.
«У Харківській області зараз більш ніж 4000 дітей-сиріт. Вони потребують особливої підтримки, і ми робимо все для того, щоб таку підтримку надати, – сказала керівник області. – Тільки минулого року на Харківщині створили 17 будинків сімейного типу, де дітей виховують, як у родині. Ми продовжимо створювати умови для таких сімей. Також триватиме робота із забезпечення дітей-сиріт квартирами в різних районах області».
Дитячий будинок сімейного типу батьків-вихователів Олексія та Олени Курбатових був створений у 2009 році. Зараз родина виховує десятьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: 6 хлопчиків та 4 дівчаток.
«Коли ми взяли дітей до себе, найменшим було по 4 роки. Зараз молодшому 12 років, старшому – 18, одну дівчинку ми вже випустили», – розповіла Олена Курбатова.
Ідея створити дитячий будинок сімейного типу належала чоловікові Олени Олексію Курбатову, який сам виріс у багатодітній родині. Проте спочатку батьки, в яких уже була одна власна донька, хотіли взяти на виховання 4 сиріт, потім – 5.
«У результаті в дітей почали з’являтися родичі, розділяти їх було не можна. Так їх стало 9, а потім діти запитали: «Чому в нас одне ліжко порожнє?» І їх стало 10, – розповіла мати-вихователька. – Зараз, коли когось немає, мені не вистачає, здається, що їх замало».
Раніше ми писали, що завдяки змінам в обласному бюджеті, кошти субвенції з державного бюджетуспрямують на придбання соціального житла для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також на придбання приміщень для дитячих будинків сімейного типу.
Також Юлія Світлична передала ключі від нового дому в Красноградському районі родині, яка виховує прийомних дітей.
«Вперше за роки незалежності держава виділила адресне фінансування на закупку квартир для дітей-сиріт. У Харківській області було закуплено 12 квартир та 1 будинок на 4 квартири, де будуть проживати діти, що позбавлені батьківського піклування, або діти-сироти. Також уже закуплено 2 приміщення для дитячих будинків сімейного типу», – повідомила голова ХОДА.