Депутатам харківської міськради були дані оцінки. Відмінників не виявилось

Юлія Гуш  |  П'ятниця, 4 травня 2018, 08:03
У межах кампанії «Атестація. Депутати міських рад» представники Громадянської мережі «ОПОРА» презентували результати свого моніторингу діяльності депутатів міськради за два роки роботи.
Депутатам харківської міськради були дані оцінки. Відмінників не виявилось

За словами Миколи Зінченка, представника Громадянської мережі «ОПОРА» в Харкові, оцінювання базувалось на принципах відкритості, прозорості, доброчесності та підзвітності. Під час проведення моніторингу бралися до уваги такі аспекти, як розміщення актуальної інформації про депутатів та їх прийоми, проведення самих прийомів серед виборців, відвідування постійних комісій, пленарних засідань та сесій, оприлюднення декларацій, звітування тощо. Дана кампанія мала би показати, як саме депутати ставляться до виконання своїх обов‘язків.

«Жоден депутат міської ради не отримав оцінку «5», – зазначив Микола Зінченко, – але майже третина депутатського корпусу – а це 27 обранців – отримали позитивні оцінки «4». Більша частина депутатів – 57 – отримали середню оцінку «3». Але слід зазначити, що це не негативна оцінка. Вона просто середня. Тобто, депутат – він якби непоганий, але не доріс до того, щоб бути кращим за інших. Також варто відзначити, що найнижчу оцінку – «1» та «2» – також не отримав жоден депутат харківської міської ради».

Він розповів, що за результатами моніторингу були визначені основні проблеми депутатів міськради. Це, зокрема, нерегулярне здійснення особистого прийому та перекладання цих повноважень на своїх помічників, надання некоректного часу та місця прийому виборців, неоприлюднення щорічних звітів, відсутність інформації щодо діяльності депутата у відкритих джерелах – місцевих газетах та сторінках в соцмережах.

«За результатами перевірки проведення прийому виборців було встановлено, що 70 % депутатів хоча б раз на місяць проводять особистий прийом виборців, – зазначив Зінченко, – проте дуже часто запис на прийом до депутата відбувається через помічників за відсутності конкретної дати та часу проведення цього прийому. Моніторинг показав, що однією зі слабких сторін харківської міськради є звітування».

За його словами, представники ГМ «ОПОРА» звернулися із запитом щодо звітування депутатів за 2017 рік. Майже всі вони прозвітували про результати своєї діяльності. Але після перевірки наданої інформації виявилось, що тільки вісім осіб оформили свої звіти згідно всім вимогам чинного законодавства.  

Набагато краще у депутатів харківської міськради з дисципліною. Так, 43 депутатів відвідали 90% усіх пленарних засідань поточної каденції, і 29 осіб – 90% засідань постійних комісій.

Нагадаємо, що ГМ «ОПОРА» у Харкові також провела дослідження Індексу публічності місцевого самоврядування. Результати моніторингу показали, що за рівнем відкритості міських рад Харків знаходиться на 18-му місці серед 24 міст України. У порівнянні з минулим роком результат покращився на 3% , проте Харків до сих пір залишається у рейтингу міських рад з низьким рівнем публічності.

comments powered by HyperComments