Світлична ознайомилася з ходом ремонтних робіт в обласній лікарні для чорнобильців

Середа, 20 березня 2019, 13:17
Губернатор Харківської області 20 березня разом з чорнобильцями перевіряли хід будівельних робіт у диспансері радіаційного захисту населення.
Світлична ознайомилася з ходом ремонтних робіт в обласній лікарні для чорнобильців

Як повідомляє прес-служба Харківської ОДА, там вже завершили ремонт операційного блоку, реанімації та фізіотерапії.

«Харківський обласний диспансер радіаційного захисту населення практично 30 років був без капітального ремонту. Ми почали його ремонтувати. Минуло трохи більше півроку, а вже відремонтовано відділення функціональної діагностики, реанімаційний та операційний блоки, замінено дах і всі внутрішні комунікації. Тільки цього року закуплено 46 одиниць медичної техніки та обладнання», - повідомила Юлія Світлична.

В.о. директора Харківського обласного диспансеру радіаційного захисту населення Ірина Пирогова зазначила: в реанімації та операційних не просто провели ремонт, ці відділення повністю укомплектували.

«Ми отримали наркозну станцію, апарат штучної вентиляції легенів, апарат УЗД, відеогастроколоноскоп, а також хірургічні столи, безтіньові лампи в операційну, функціональні ліжка, монітори, шприцеві насоси тощо. Величезне спасибі голові ХОДА Юлії Світличній, обласній адміністрації, обласній ради - за те, що повернулися обличчям до людей, створили їм умови для лікування й одужання», - сказала Ірина Пирогова.

Юлія Світлична повідомила, що роботи в лікарні для чорнобильців продовжаться. Фінансування з обласного бюджету вже виділено. Також триває робота щодо залучення коштів міжнародних організацій.

«Ремонтувати диспансер будемо комплексно. Продовжимо роботи та повністю відновимо медичний заклад. Тому що це не просто питання соціальних гарантій. Це питання справедливості», - підкреслила керівник області.

Нагадаємо, перший за 25 років капітальний ремонт у Харківській обласній лікарні для чорнобильців розпочався влітку минулого року. Роботи велися у стаціонарному корпусі. Окрім того, вже ремонтується декілька відділень: функціональної діагностіки, приймальному, а також фізеотерапії. Скоро ремонт розпочнеться у реанімації та операційному блоці - на четвертому поверсі лікарні. Кошти на капремонт виділені одразу і ЄБРР, і обласним бюджетом.

Губернатор Харківщини Юлія Світлична ініціювала виділення 10 млн гривень на ремонт диспансеру радіаційного захисту у червні. "Диспансер радіаційного захисту знаходиться в надзвичайно жахливому стані. Його потрібно ремонтувати. Ми долучаємо фінансування міжнародних інституцій, але не чекаючи на це фінансування, виділили кошти із обласного бюджету", - сказала тоді вона. Також губернатор підкреслила, що згадувати про ліквідаторів Чорнобильської катастрофи слід не лише у дні пам`яті, а кожного дня. Це не тільки соціальний обов’язок, а ще і обов’язок справедливості.

comments powered by HyperComments