На Харківщині зростає захворюваність на грип і ГРВІ

Вівторок, 26 листопада 2019, 17:29
У Харківській області з 18 по 24 листопада кількість захворілих грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями зросла на 9,7%.
На Харківщині зростає захворюваність на грип і ГРВІ

Як повідомили у Лабораторному центрі, за цей період захворіло 4730 людей, з них 2963 – це діти до 17 років. Госпіталізовано 146 хворих, з них 104 дитини.

«Показник захворюваності становить 177,82 на 100 тис. населення, що нижче показника епідемічного порогу на 57,9%. Рівень захворюваності характеризується як низький», - йдеться у повідомлені.

За даними ВООЗ, в епідсезоні 2019-2020 року ймовірні такі віруси грипу: вірус А «Брісбане», вірус А «Канзас», вірус В «Колорадо» та вірус В «Пхукет». Прогнозуються дві хвилі підйому захворюваності – одна в грудні і в кінці січня, інша –  на початку лютого. В аптечній мережі Харкова є рекомендовані ВООЗ вакцини проти грипу - «Ваксигрип» з  Франції та «ДжіСі Флю» з  Кореї.

Харків'янам радять пройти вакцинацію. Лікувальні заклади міста вже мають вакцини виробництва таких країн, як Індія, Південна Корея, Франція, Бельгія, Болгарія та США.

За словами директора Департаменту охорони здоров'я Юрія Сороколата, станом на 30 жовтня профілактичні огляди пройшли більше 120 тис. дітей і 77 тис. студентів. Для попередження інфекційної захворюваності передбачені кошти на придбання препаратів, таких як туберкулін, антибактеріальні препарати, антирабічі вакцини і антирабічний імуноглобулін. Також була придбана медична апаратура та обладнання на суму понад 31 млн грн.

comments powered by HyperComments