Бунт у харківської колонії: в’язні повідомили про знущання, приниження честі та гідності

П'ятниця, 10 січня 2020, 13:38
Під час врегулювання конфлікту в Олексіївській виправной колонії №25 до 22-х засуджених були застосовані спеціальні засоби та заходи фізичного впливу.
Бунт у харківської колонії: в’язні повідомили про знущання, приниження честі та гідності

Про це повідомили у прес-службі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

За дорученням Уповноваженого ВРУ з прав людини Людмили Денісової, Представник Уповноваженого у східних областях Сергій Красноперов, провідний спеціаліст Відділу регіонального представництва в східних областях Андрій Бохвалов, представник громадськості Костянтин Ключарьов та Костянтин Алтухов 9 січня здійснили візит до ДУ «Олексіївська ВК (№25)» щодо вивчення ситуації, яка виникла внаслідок конфлікту між адміністрацією колонії та засудженими.

Під час моніторингового візиту було виявлено, що до 22-х засуджених були застосовані спеціальні засоби та заходи фізичного впливу, а саме – гумові кийки та кайданки. Після зазначених дій працівниками медичної частини №25 було проведено медичний огляд та надано за потреби медичну допомогу постраждалим. Згідно з записом у «Журналі обліку виявлених тілесних ушкоджень в осіб, які перебувають в ДУ «Олексіївська ВК (25)», зафіксовані садна та синці, характерні після застосування кайданок.

Після спілкування з засудженими були отримані скарги на неправомірне застосування сили та спеціальних засобів, приниження честі та гідності, тиску з боку адміністрації закладу.

Також були опитані працівники колонії, отримані документи та пояснення, що будуть ретельно вивчені та опрацьовані. У діях працівників колонії вбачаються прояви затягування часу та зволікання з наданням документів на вимогу Представника Уповноваженого. З деякими документами ознайомитися так і не вдалося. Адміністрація закладу запевнила, що витребувані документи будуть надані найближчим часом.

За результатами розгляду матеріалів буде складено Доповідну записку на ім’я Уповноваженого ВРУ з прав людини та листи реагування до відповідних органів. З 08 січня 2020 року в ДУ «Олексіївська ВК (№25)» запроваджено особливий режим.

Ситуація перебуває на особистому контролі Уповноваженого ВРУ з прав людини.

Нагадаємо, в Олексіївській виправной колонії №25 з 8 січня посилюється охорона, нагляд за засудженими, здійснюються інші додаткові режимні заходи.

comments powered by HyperComments